Одесити відзначають 86-річчя області поліетнічним фестивалем і святковим ярмарком

  Святковий поліетнічний фестиваль з участю майстрів сцени та великий ярмарок “Скарби Одещини” приурочили мешканці 26 районів Одещини до 86-річчя утворення області. На площі перед будівлею облдержадміністрацією розгорнута імпровізована сцена, що служить художнім майданчиком поліетнічного фестивалю, а довкола десятки барвистих наметів, у яких мешканці майстри різних етносів, що проживають в області, демонструють різноманітні майстер-класи: від гончарства і карбування монет до кулінарії.
  Участь у ярмарку “Скарби Одещини” та поліетнічному фестивалі беруть також голова облради Анатолій Урбанський та очільник Одеської облдержадміністрації Максим Степанов, який і став ініціатором нового формату відзначення 86-річчя області, повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Багатство Одещини – у розмаїтті культур та гармонійній єдності представників різних етностів, що населяють різні райони. Кожен з них чимсь відрізняється від сусіднього, починаючи від тонкощів своєї культури і багатовікових традицій до національної кухні і давніх ремесел. От ми вирішили організувати не лише розважальну програму, залучити до акції вишивання святкового українського рушника “Сонячна Одещина”, в якій взяли участь сотні вишивальниць із 26 районів, а й влаштувати зону фуд-корту та багатогранну експозицію надбань різних населених пунктів, показ товарів і дегустацію вироблюваної продукції. І мені здається, що це нам вдалося”, – зазначив Степанов.
  Святкову атмосферу на площі перед ОДА створюють виступи студентів та викладачів Одеського училища мистецтв і культури імені Данькевича, покази автентично-обрядових українського і болгарського весіль, народні розваги шоу-театру “Карнавал” і козацького театру “Отаман”, демонстрація 19 національних українських костюмів. Театралізоване дійство супроводжується виступом духового оркестру і виконанням весільних пісень від найкращих музик Одещини.
  Тисячі одеситів уже відвідали площу різні зони і криті повільйони 26 районів, зокрема, “Ярмарок продовольчих товарів”, “Ярмарок ремесел”, “Ярмарок розваг”, “Ярмарок ресторанних пропозицій”. Багато хто з одеситів, в тому числі члени родини голови ОДА, вперше взяли участь у “карбуванні монет”, побачили “забіги в’єтнамських поросят”, визначали найсмачніші голубці та дегустували вина місцевих виробників.
  Особливу увагу учасників ярмарку “Скарби Одещини” викликала “Смачна галявина”, де кулінари-представники різних етносів влаштували батл голубців.
  Михайло Аксанюк, ОДЕСА. 3 березня 2018 року.

  NO COMMENTS