Одесити вдруге “відбили” громадський пляж від незаконної  забудови

Спроби власників "приватизованого" пляжу "Лагуна" закрити його для відпочинку одеситів і самоправно звести будівельні об'єкти наштовхнулась на протидію з боку патріотичних організацій Одеси. Їх активісти вдруге за останні два роки знесли металеву огорожу та інші об'єкти.

Фото: з відкритих джерел

Спроби власників “приватизованого” пляжу “Лагуна” закрити його для відпочинку одеситів і самоправно звести будівельні об’єкти наштовхнулась на протидію з боку патріотичних організацій Одеси. Їх активісти вдруге за останні два роки знесли металеву огорожу та інші об’єкти.

Не обійшлось без сутичок з представниками охоронного агентства, поряд з якими стояли поліцейські, що викликало подив активістів патріотичних організацій.

“Через два роки після того, як було пробито прохід до моря з участю керівництва облдержадміністрації, довелося знову зносити громіздку огорожу, якою один з бізнесменів спробував заново закрити доступ одеситам на громадський пляж “Лагуна”, розташований поміж “Дельфіном” і “Чкаловським пляжем”. Оскільки незаконно встановлений паркан обмежував доступ відпочивальникам до берегової лінії”, – розповіла лідер одеської організації “Правого сектора” Тетяна Сойкіна.

Люди обурені свавіллям забудовника – ТОВ “Зелений берег”, представник якого не зміг надати на вимогу представників поліції жодних документів, що дозволяли б зводити будь-які споруди на території пляжу”, додала Сойкіна.

Дивує також позиція структур Одеської міськради, зокрема, Управління інженерного захисту територій та Юридичного департаменту, що мовчазно спостерігають за самоуправними діями будівельників на міському пляжі, які замість впорядування територїі розпочали масштабне будівництво. Звісно, паркани між пляжами та інші споруди активісти громадських організацій “Правого сектора”, “Вуличного фронту”,”Автомайдану” та “Цивільного фронту” знесли. Дерев’яні конструкції спалили, а частину металевих “втопили” у басейні, власник якого вдруге порушив права одеситів на вільний доступ до пляжів Чорного моря.

Втім, за даними деяких ЗМІ, незаконно приватизована в 1990-і роки пляжна територія бізнесменом Василем Хмельницьким нібито вже перекуплена місцевим власником міського ринку й торговельного центру, який так само зневажає вимоги земельного законодавства і приступив до самоправного будівництва багатоповерхівки буквально на пляжі.

За фактом проведення робіт на пляжі невідомими поліція Одеси відкрила кримінальне провадження за ознаками ст. 356 (самоуправство” Кримінального кодексу України. Так само притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ст.173 КУпАП, дев’ятьох осіб, дії яких попередньо кваліфіковані як прояви дрібного хуліганства, повідомили кореспонденту Укрінформу в облуправлінні Нацполіції.
Однак у главку поліції не вдалось дізнатися, кого саме притягнуто до відповідальності за сутички на пляжі.

“Затримано групу охоронців незаконно будівельних об’єктів на пляжі “Лагуна”, що намагались протидіяти представникам громадськості”, уточнив лідер Одеського осередку “Автомайдану” Віталій Устименко.

NO COMMENTS