Обвинувачений у вбивстві інспектора одеського СІЗО назвав посадовця-замовника злочину

  39-річний підсудний Василь Чемериз, якому інкримінують жорстоке вбивство молодшого інспектора Одеського СІЗО Олени Порошенко, назвав 5 вересня на засіданні Малиновського райсуду посадовця-замовника тяжкого злочину.
  Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Я не один іду по справі. Просто з мене зробили цапа-відбувайла. Є ще люди, які займають посади… й отримали звання. Не хочу, щоб мене упакували, а вони чистенькі ходили. Поки не візьмуть під варту головного замовника, який замовив співробітницю. Старший оперуповноважений першого корпусу Олександр… як і працював, так і працює”, – сказав підсудний.
  Чемериз твердив, що прокуратура нібито “кришує Одеське СІЗО”.
  Арештант також звернувся з клопотанням про відвід головуючого судді Олексія Старикова, усіх суддів Малиновського райсуду Одеси та прокурора Юрія Примаченка. Однак суд відхилив клопотання обвинуваченого як необгрунтоване.
  Як повідомлялося, 4 вересня підсудний Чемериз відмовився відповідати на запитання учасників судового засідання, пославшись на різке погіршення стану здоров’я через те, що нібито напередодні “проковтнув леза”. А на засіданні суду 12 березня арештант зізнався в убивстві та розчленуванні тіла молодшого інспектора СІЗО, стверджуючи при цьому, що вчинив злочин через погрози з боку іншого арештанта та співробітника пенітенціарного закладу.
  “Мені дзвонили по телефону і говорили, що робити. А якби я це не зробив, мене знайшли б убитим на свинарнику або повішеним”, – сказав Чемериз.
  За словами підсудного, робилося це нібито для того, щоб “скинути з посади начальника СІЗО”. Однак рецидивіст у березні не назвав жодного з імен тих, хто нібито погрожував йому і змусив скоїти злочин.
  Варто зазначити, що Чемериза визнано осудним на підставі висновку стаціонарної психолого-психіатричної експертизи: обвинувачений на момент вчинення злочину усвідомлював, що коїть і може постати перед судом.
  Рецидивіста звинувачують у скоєнні 17 серпня 2017 року злочину за ознаками ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Також притягнуто до відповідальності за проявлене недбальство на службі екс-керівника Одеського СІЗО, що призвело до загибелі молодшого інспектора пенітенціарної установи. За даними слідчих, керівник СІЗО безвідповідально ставився до своїх обов’язків. Зокрема, дозволив на подвір’ї без контролю працювати з ножами і сокирами арештанту, який відбував покарання за вбивство.

  NO COMMENTS