На Одещині платять по 600 грн за голоси продажним виборцям ОТГ – прокуратура

  Правоохоронці виявили факти підкупу виборців у Кілійському районі Одеської області – махінатори платили продажним виборцям 600 гривень за один голос, які видавали частинами у три етапи.
  Про це повідомляє прес-служба Одеської облпрокуратури (https://od.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=228369).
  “З 10 березня 2018 року, відповідно до вимог діючого законодавства України, розпочався процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад Кілійської, Любашівської та Окнянської об?єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. Питання додержання законодавства під час виборчого процесу перебуває на контролі правоохоронних органів під координацією прокуратури Одещини”, зазначили в прокуратурі.
  За повідомленнями у регіональних ЗМІ та зверненнями громадян про порушення Закону розпочали кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 160 (підкуп виборця) Кримінального кодексу України. У ході розслідування співробітники прокуратури, Управління СБУ та ГУ НП в Одеській області перевірили викладену у зверненні інформацію і виявили 25 квітня низку фактів підкупу виборців у місті Кілія.
  Згідно з даними слідства, такі порушення виборчого законодавства організовані на користь кандидатів від однієї з політичних партій до Кілійської міської ради. Схема передбачала оману виборців та укладання безоплатних угод з кандидатом для проведення агітації, а згодом голосування за певних осіб.
  Вартість голосу виборця махінатори оцінили у 600 грн, які видавали частинами у три етапи.
  Крім того у четвер, 26 квітня, правоохоронці виявили у приміщенні одного з магазинів Кілії понад 10 тис грн, загорнутих в однотипні пакунки з агітаційних листівок партії, а також копії договорів.
  Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри особам, причетним до порушень виборчого законодавства.
  У прокуратурі нагадали, за підкуп виборця, вчинений повторно групою осіб, передбачено, згідно з ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України, притягнення до відповідальності у вигляді позбавлення волі терміном до 7 років.

  NO COMMENTS