Нардеп Скорик оскаржив рішення Саакашвілі, але на засідання адмінсуду не з’явився

Фото: з відкритих джерел

Одеський окружний адміністративний суд не зміг 30 червня розглянути позов народного депутата від “Опозиційного блоку” Миколи Скорика до голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі стосовно визнання незаконним розпорядження голови Одеської облдержадміністрації про перейменування вулиць в Одесі та області, оскільки на засідання суду не з’явився позивач.

Констатувавши це, головуюча на засіданні суду Марія Аракелян  озвучила подане Скориком клопотання про перенесення дати розгляду позову, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Позивач Скорик звернувся до суду з клопотанням про перенесення засідання на більш пізній термін”, – зазначила суддя.

Вислухавши позицію відповідача у цивільній справі, суддя Аракелян ухвалила рішення “перенести розгляд позову на 18 серпня”, оскільки протягом найближчих тижнів перебуватиме у відпустці.

Нагадаємо, 3 червня Одеський окружний адмінсуд залишив без розгляду позовну заяву Скорика щодо перейменування вулиць в Одесі та області, стосовно визнання незаконним розпорядження голови Одеської ОДА про перейменування вулиць в Одесі та області – через допущені позивачем недоліки при формуванні правової позиції.

“Автору заяви запропоновано пояснити, яким чином розпорядження голови ОДА  про перейменування вулиць стосується народного депутата Миколи Скорика. Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства, право оскаржувати НПА є у осіб, до яких він застосовується, та осіб, які є суб’єктами правовідносин, яких цей акт стосується. Тобто позивачу належить довести, що він є такою особою, пояснили в адмінсуді”, – повідомили 3 червня в суді.

Позивачу Скорику надано змогу в 5-денний термін виправити подану заяву, оскільки він звернувся до суду не як мешканець Одеси чи громадянин, а саме як народний депутат, але не виклав обставин, які могли б визначити його право оскаржувати нормативно-правовий акт саме в такому статусі. Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства, право оскаржувати НПА є у осіб, яких він застосовується, та осіб, які є суб’єктами правовідносин, в яких цей акт застосовується. Тобто позивачу належить довести, що він є такою особою, додали в адмінсуді.

Нагадаємо, голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі оприлюднив наприкінці травня розпорядження №303-А “Про перейменування об’єктів топоніміки в населених пунктах Одеської області”, яким, зокрема, в Одесі змінено найменування понад півсотні вулиць і провулків. Так, проспект Маршала Жукова став проспектом Небесної Сотні, вулиця Червоних Зір – Бернардацці (на честь архітектора), Дніпропетровська дорога – вулиця Семена Палія, вулиця Бєлінського – Івана Леонтовича, Островського – Івана Мазепи, Фурманова – Дмитра Донцова, Героїв Сталінграду Героїв оборони Одеси тощо.

Саакашвілі видав це розпорядження після закінчення термінів виконання вимог закону про  декомунізацію органами місцевого самоврядування.

NO COMMENTS