Міністр освіти зустрілася з учителями пілотних шкіл – пропонує замінити табель успішності досягненнями

  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, що перебуває сьогодні з робочим візитом в Одеській області, провела на базі Південноукраїнського педагогічного університету нараду з учителями та директорами пілотних шкіл, які реалізують програму “Нової української школи”.
  Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Нова українська школа — це про те, щоб перетворити школи не тільки в місця, де дітям дають знання. У школі маємо не просто давати дитині вміння самореалізовуватися, а й справлятися зі складними проблемами, радіти життю, захищати своє емоційне здоров’я. Ми це починаємо з початкової школи”, – зазначила Гриневич.
  За словами міністра, особливу цінність при цьому має реалізація пілотних проектів, які дають можливість зрозуміти, які саме сучасні підходи до підготовки вчителів найбільш ефективні.
  Гриневич високо оцінила діяльність колективів пілотних шкіл, що функціонують у південних областях, а також реалізацію проекту «Нове покоління вчителів початкової школи», що здійснюється на базі Одеського, Балтського, Білгород-Дністровського педучилищах. 250 випускників цих закладів проходять спеціальну підготовку, і з 1 вересня 2018 року навчатимуть першокласників.
  Міністр відзначила важливість підтримки з боку Одеської облдержадміністраціцї проекту запровадження широкосмугового інтернету та Wi-Fi в опорних школах Одещини, а також розповіла про низку педагогічних новинок, що стосуються педагогів початкової школи, в тому числі заміни табеля успішності школярів-першокласників.
  “Увесь світ йде шляхом вербального оцінювання дітей, і в новому табелі мають бути зафіксовані уміння, яким ми приділяємо найбільшу увагу, – зауважила міністр. – Відтепер табелі успішності будуть замінені іншим документом, який засвідчуватиме досягнення дітей. Тобто головними показниками першокласників будуть їх досягнення з предметів і набуті навички”.
  На нараді глава відомства вручила почесні грамоти кращим педагогам пілотних шкіл, зокрема, Олені Колісник, Аллі Кирилюк, Олені Ковзун, Тетяні Митрофановій та іншим.
  “Успіх реформи “Нова українська школа” належить у першу чергу від вас, – звернулась міністр до учасників наради, – саме ви зможете згодом сказати: я починала, ми були першими. Якщо ця реформа буде успішною, вона дасть нові шанси нашим українським дітям”, підсумувала міністр.

  NO COMMENTS