Мінінфраструктури здійснює аудит спільного українсько-в’єтнамського підприємства «Лотос» – Омелян

Українська держава є власником 37% активів морського порту Лотос, розташованого неподалік від в'єтнамського міста Хошимін. Співробітники Мінінфраструктури України виявили, що в'єтнамський порт є одним з прихованих зарубіжних активів Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство", і наша держава має підстави вимагати належні за законом дивіденди від діяльності цього порту.

Фото: з відкритих джерел

Українська держава є власником 37% активів морського порту Лотос, розташованого неподалік від в’єтнамського міста Хошимін. Співробітники Мінінфраструктури України виявили, що в’єтнамський порт є одним з прихованих зарубіжних активів Державної судноплавної компанії “Чорноморське морське пароплавство”, і наша держава має підстави вимагати належні за законом дивіденди від діяльності цього порту.

Про це міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив на своїй сторінці в Facebook (https://www.facebook.com/volodymyr.omelyan).

“Після російської агресії тимчасово кількість українських морських портів скоротилася до 13. І лише декому із втаємничених відомо, що насправді в України на один порт більше. Наша держава є власником 37% порту Лотос, біля міста Хошемін у В’єтнамі. Пригадуєте Чорноморське морське пароплавство? Сотні суден, величезні активи, в тому числі за кордоном, кошти на рахунках. Все “пішло” за вітром. Були великі кримінальні справи, на яких чомусь вирішили накласти гриф “таємно”. Видно комусь було вигідно, щоб правду не дізнався ніхто. У 2016 році ми ці грифи зняли і спільно з правоохоронними органами почали крок за кроком відновлювати справедливість. Нас теж запевнювали, що нічого не вийде, вже все вирішено вище, краще “візьміть гроші і забудьте”, зазначив Омелян.

Одним з таких активів пограбованого пароплавства є один із найбільших портів В’єтнаму.

Одним із таких активів пограбованого пароплавства, наголосив очільник Мінінфраструктури, “є один із найбільших портів В’єтнаму. 27 лютого делегація Міністерства інфраструктури України на чолі з арбітражним керуючим ЧМП Євгеном Лахненком виїхала до В’єтнаму з метою проведення аудиту спільного українсько-в’єтнамського підприємства Лотос, котре з 2011 року не виплачувало дивіденди українській стороні у зв’язку з протиправною діяльністю представника ЧМП у В’єтнамі”.

До складу делегації також увійшли представники СБУ, котрі передали виклик на допит до НАБУ вищезазначеній особі. Основне завдання нашої делегації, додав Омелян, “повний аудит спільного українсько-в’єтнамського підприємства Лотос та виплата дивідендів українській стороні, тому що збитки від недоотримання прибутку вже оцінюються в сотні тисяч доларів США”.

Міністерство інфраструктури України буде й надалі вживати заходів, щодо повернення майна підвідомчих державних підприємств, яке розкрадалося протягом багатьох років.

“Наразі, це питання перебуває під особистим контролем у мого заступника Юрій Лавренюк. Такий підхід стосується всіх інших підприємств галузі. Правда строків давності немає! Все лише починається”, резюмував Омелян, проілюструвавши повідомлення відезаписом з В’єтнаму/ (https://www.facebook.com/volodymyr.omelyan/videos/pcb.10154612441473439/10154

NO COMMENTS