Морегосподарський комплекс Одещини розвиватиме інфраструктурну мережу за британською моделлю – Степанов

  Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури та департамент економічної політики й стратегічного планування спільно з керівництвом приморських районів Одещини координують зусилля з підприємствами морегосподарського комплексу заради розвитку припортової інфраструктури за британською моделлю, орієнтуючись передусім на розгалужену мережу автодоріг та залізничного сполучення.
  Про це розповів голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов, виступаючи сьогодні на Першому британсько-українському морському інфраструктурному форумі в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Реалізація промислової та сільськогосподарської продукції, яку виробляють підприємства просто неможлива без розвиненої інфраструктури, основою якої є порти, дороги, розвиток залізничної мережі. Такі підходи ми й реалізуємо, використовувати британський досвід у сфері розвитку морської інфраструктури та інновацій. Прагнемо, щоб Одеська область була прикладом успішності та привабливості для інвесторів”, – зазначив Степанов.
  Як наголосив голова ОДА, торік Одещина стала лідером зі зростання обсягів промислового виробництва. І продовжує нарощувати темпи економічного розвитку.
  Зі свого боку, заступник посла Великої Британії в Україні Хелен Фейзі наголосила на зміцненні співпраці з Мінінфраструктури України та Одеською облдержадміністрацією.
  “У Великобританії 90% імпорту та експорту проходить через морські порти. Наші компанії мають надзвичайно великий досвід у цих питаннях: від розробки дизайну портів до фінансів, правових аспектів та безпеки. І сьогодні мені приємно бачити в Одесі таку велику кількість британських компаній. Сподіваюся, це призведе до зміцнення співпраці з українськими морськими портами”, – зазначила Фейзі.
  Як зазначали учасники форуму, зокрема, глава Мініфраструктури Володимир Омелян, очільник АМПУ Райніс Вецкаганс та інші, українські дорожники також планують застосувати британський досвід незалежного фахового контролю якості автомобільних доріг, згідно з проектом Національної транспортної стратегії до 2030 року.
  Учасники форуму заслухали виступи ряду представників компаній портової інфраструктури, бізнес асоціацій, фінансових та консультативних інституцій з проблем конкурентоспроможної логістики в морських портах, які стануть платформою для розвитку та можливостей в інжинірингу, дизайні, консалтингу та послугах, а також конкурентних інфраструктурних проектів в морських портах України.
  У програмі форуму також семінар з транспортного та морського страхування (Oakeshott Insurance Consultants), ознайомлення з діяльністю терміналу «Бруклін-Київ» в Одеському порту і терміналу ТІС в порту “Южний”.

  NO COMMENTS