Мери міст обговорюють на одеському муніципальному форумі проблеми тарифної політики уряду

Голова Асоціації міст України Віталій Кличко відкрив у вівторок ХІІ Український муніципальний форум, учасники якого виробляють спільну позицію міських голів щодо розвитку місцевого самоврядування, вдосконалення законодавчої бази і розв'язання актуальних проблем життєдіяльності територіальних громад.

Фото: з відкритих джерел

Голова Асоціації міст України Віталій Кличко відкрив у вівторок ХІІ Український муніципальний форум, учасники якого виробляють спільну позицію міських голів щодо розвитку місцевого самоврядування, вдосконалення законодавчої бази і розв’язання актуальних проблем життєдіяльності територіальних громад.

У роботі 3-денного форуму беруть участь більш як триста міських голів, віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, заступник голови Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Нас хвилює проблема різко підвищених урядом тарифів. Ми вважаємо, що не можна підвищувати вдвічі тарифи, коли не змінюються зарплати та пенсії. Люди звертаються до органів місцевих рад, кажучи, що не зможуть оплачувати платіжки за воду, газ та інші ресурси за новими тарифами. Є великий ризик, що це може потягнути за собою колапс системи ЖКГ. Тому Київрада надіслала до парламенту Звернення, закликаючи застосувати всі механізми для скасування урядової постанови №758 про підняття цін на газ для населення. І думаю, що таке ж звернення варто надіслати на адресу голови Верховної Ради України від Асоціації міст України”, – зазначив столичний мер Кличко.

Я також переконаний, наголосив Кличко, що “Асоціація повинна сформувати чітку позицію щодо виборів районних рад у містах. Маємо визначитися, наскільки це нині потрібно і обгрунтовано. Це стосується кожного великовго міста, коли деякі політичні сили можуть з тих чи інших причин необгрунтовано блокувати роботу міських рад. Намагання протягнути цю ідею в різних містах виглядає дивно і нелогічно. Не можна придумувати окремі правила для окремих міст, слід законодавчо врегулювати це питання, пропишимо чіткі повноваження органів місцевої влади: чим вони мають опікуватися і за що відповідати”.

Мер Києва застеріг, що “йнакше ми можемо наплодити низку зайвих структур і внести хаос в управління нашими містами”.

Кличко зауважив, що співпраця органів місцевого самоврядування має бути більш ефективною і прозорою. Коли виникають проблеми, з якими звертаємось до центральної влади, ми повинні вимагати оперативного реагування та адекватних дій. Бо іноді виглядає дивно: ми просимо, вимагаємо, але нас не чують.

Мер Києва навів приклад, коли “в парламенті півтора року лежить нерозглянутим законопроект, який би дозволив розв’язати проблему з паркуванням автомобілів у містах”. Внаслідок цього магістралі, зокрема, Києва забиті покинутими автомобілями, а парковки поряд напівпорожні. Крім того, бюджети міст втрачають через це значні кошти, Приміром, у Нью-Йорку бюджет за рахунок оплати за паркування щорічно поповнюється більш як на 1 мільярд доларів. У Києві це втрата сотень мільйонів гривень”.

Кличко закликав розпочати діалог представників місцевого самоврядування з органами державної влади у вигляді всеукраїнського “децентралізаційного марафону”, під час якого провести не менше тисячі виїзних акцій з метою формування спроможних територіальних громад.

Варто зазначити, що муніципальний форум, який проходить на базі готельного кмплексу “Гагарін” пікетують понад тисячу одеських громадських активістів, які частково блокували рух на Генуезькій вулиці, вимагаючи відставки мера Одеси Геннадія Труханова. Мітингувальники провели імпровізований флеш-моб, відправивши макет, що уособлює фігуру мера, у сміттєвий бак і прокотили її по кварталу в курортній Аркадії. Учасники “антитрухановського” майдану ставлять меру в провину “подвійне” громадянство, участь в ошфорних схемах, знищення зелених зон, забудову центру міста висотками та прийняття неякісного проекту зонінгу.

NO COMMENTS