Керівник Одеської митниці Юлія Марушевська як член команди Міхеїла Саакашвілі звернулась у п’ятницю до Президента Петра Порошенка з приводу спроб центрального апарату Державної фіскальної служби України загальмувати процес реформ на Одеській митниці.

Своє публічне звернення до глави держави Марушевская оприлюднила у будівлі Одеського морвокзалу, де зараз триває реконструкція і невдовзі має відкритися сучасний митний термінал, повідомляє кореспондент Одесінформу.
“Сьогодні наступив доволі критичний момент на Одеській митниці. Усе те, що відбувається навколо реформування і запуску нової зони митного оформлення, фактично нової, реформованої митниці в Одеській області, зараз опинилось під загрозою. Оскільки в мене не було можливості зустрітися з Президентом – зустріч багаторазово переносилась, я вирішила звернутись публічно”, – зазначила Марушевська.
Зауваживши, що Україна зараз має унікальний шанс для змін, очільник митниці наголосила: “Дорогою ціною до влади прийшли люди, які реально хочуть щось зробити. Але, на жаль, зараз цих людей одного за одним витискає система. Безжально. Ми на Одеській митниці тримаємось до останнього: боремось і в жодному разі не хочемо здаватись. Ми хочемо, щоб реформа відбулася, але, на жаль, ми зовсім не відчуваємо вашої підтримки”.
МАрушевська1“Коли мене призначили керівником Одеської митниці, і ви мене представили, ви сказали, що вірите в мою чесність, порядність, що хочете змін. Дали повний дозвіл і, власне, своє погодження цієї реформи, яку ми намагались тут зробити протягом останнього півроку. Однак, на жаль, сьогодні все відбувається зовсім інакше: на Одеській митниці знаходяться СБУ, внутрішня безпека ДФС, пеервіряючі представники від ДФС. Сьогодні Одеську митницю атакують з усіх боків. А тим часом київські чиновники забирають у нас вантажі, обрадаючи кожного одесита та мешканця області, нам погрожують кримінальними провадженнями”, уточнила Марушевська.
Керівник митниці акцентувала: “Це все ставить під загрозу здійснення цієї реформи, і забирає надію всіх тих людей, які доклали неймовірних зусиль – днями й ночами працювали, щоб проект перетворити в дійсність. У мене виникло просте питаняня: для чого було призначати мене? Для чого було запорошувати сюди нашу команду? Для чого створювати цю нову зону митного оформлення, набирати нових людей: декілька тисяч резюме, тижні співбесід, 130 нових митників, які прийшли і хочуть працювати вже за новими правилами? Ці люди змушені будуть і далі працювати на хабарах, знову – через якийсь час – вони не матимуть вибору і змушені будуть сати частинкою системи”.
Я прошу визначитись, продовжила Марушевська: “Ви з тими, хто гальмує процес, чи ви з нами, хто хоче зробити реформу? Прошу радикальних і швидких кроків. Я прошу зробити прості речі: видати указ про створення Відкритого митного простору, підтримати наш законопроект у Верховній Раді, який зареєстрований, але, нажаль, заблокований. Підтримати впровадження автоматизованої системи, зупинити безглузді перевірки, блокування і спроби паралізування роботи митниці. У нас немає часу на гальмування чи грати в якісь домовленості”.
Усьому народу зміни потрібні сьогодні, наголосила Марушевська: “Для нас нема шляху назад, за останні роки Україна справді дуже змінилась, і ці зміни відбудуться – раніше чи пізніше. Ми вже вчимося об’єднуватись і вперто рухаємось уперед. І я прошу вас не зупиняти цей процес, тому що зміни – це те, що необхідно кожному з нас. Для нас це – точка неповернення: ми не хочемо бути ширмою для імітації реформ. Я вірю, що нам усе вдасться: Одеська митниця буде реформована”.
Очільник Одеської митниці відповіла на низку запитань журналістів.

NO COMMENTS