Марушевська звинуватила центральний апарат ДФСУ у “крадіжках вантажів” з Одеської митниці

Керівник Одеської митниці ДФСУ Юлія Марушевська звинувачує противників реформ, в тому числі представників центрального апарату ДФСУ, у перехопленні вантажів імпортерів з допомогою незаконних методів і неформальних домовленостей з Одеської - на інші митниці.

Керівник Одеської митниці ДФСУ Юлія Марушевська звинувачує противників реформ, в тому числі представників центрального апарату ДФСУ, у перехопленні вантажів імпортерів з допомогою незаконних методів і неформальних домовленостей з Одеської – на інші митниці. Це призводить до “обкрадання бюджету на величезні суми”, однак складається враження, що у департаменті тарифів ДФСУ нікого такі порушення не цікавлять.

Про це Марушевська написала на своїй сторінці Facebook (https://www.facebook.com/yulia.marushevska/posts/1155049974536006?pnref=story).

“Центральний апарат ДФС і противники реформ на Одеській митниці, в прямому сенсі, крадуть вантажі з Одеси. Наші “партнери” завзято залучають імпортерів за допомогою незаконних методів і неформальних домовленостей. Мабуть “майданчиків” та інших порушників, які без того стрімко мігрують з Одеси на інші митниці, їм недостатньо”, – зазначила Марушевська, навівши низку конкретних фактів та цін на інших митницях, зокрема, київських міській та обласній.

“Факт 1. Турецькі помідори. Коли в Одесі помідори оформляються за ціною 1 долар за кілограм, Київська обласна та міська митниці, які попереду всієї планети за показником виконання радянського плану, оформляють вантажі, які надходять до Одеси, заманюючи імпортерів ціною в 80 центів за 1 кг, а в деяких випадках — навіть 65 центів”, констатувала керівник Одеської митниці.

Як зауважила Марушевська, “деякі з цих імпортерів розпочали свою діяльність лише декілька тижнів тому. І, напевно, при першій же перевірці таку діяльність припинять та зникнуть, залишивши бюджет ні з чим. Діють за принципом: зареєструвалися — домовилися — оформилися — перемогли — зникли”.

Схожа ситуація з митним оформленням вантажу бананів: “Декілька днів тому начальник Іллічівського поста повідомив мені, що 31 контейнер з бананами компанії, яка раніше оформлялася на Одеській митниці, поїхали оформлятися в Київ, оскільки їм пообіцяли нижчі ціни. Очевидно, “митним діячам” не вистачає “майданчиків”. Тепер вони вирішили перейти на всі вантажі, аби ті не оформлялися прозоро в Одесі”.

Моніторинг також показав, що часом засвідчив, що “до Одеси вантаж надходить з одними документами, а в інших митницях оформляється з абсолютно “новенькими”. Наприклад, до Одесу вантаж доставляють як тканину, а в Києві цей же вантаж оформляють як керамічну плитку з нижчою ставкою мита. Або знов-таки: в Одесу приходять труби, а в Києві, крім труб, оформляються прокладки і хомути. Таких прикладів безліч”, – акцентувала Марушевська, ілюструючи сканами документів.

Очільник Одеської митниці висловила сподівання, що “департамент тарифів центрального апарату ДФСУ займатиметься недопущенням маніпуляцій з вартістю та іншими правопорушеннями. Бо поки що виглядає так, що їхня найбільша турбота — це погрози кримінальною відповідальністю співробітникам Одеської митниці за прозору і законну публікацію знеособленої інформації у відкритому доступі. Зараз, зокрема, в Одеській митниці проводять 7 упереджених перевірок, які не мають ніякого відношення до реальних порушень і націлені виключно на паралізування роботи митниці”.

Зазначені факти ведуть до неадекватної конкуренції за принципом “хто нижче оформить” та до обкрадання бюджету на величезні суми. А реальним грабунком чомусь ніхто не цікавиться, резюмувала Марушевська.

NO COMMENTS