Люба Шипович переходить з Одеської ОДА в ГО “Україна-разом”

Керівник департаменту "Агентство з питань інвестицій та розвитку" Одеської облдержадмінстрації Любов Шипович залишає свою посаду в Одесі, щоб очолити Українську громадську молодіжну організацію "Україна-разом" (Razom for Ukraine), створену свого часу аспірантами інституту міжнародних відносин при КНУ.

Фото: з відкритих джерел

Керівник департаменту “Агентство з питань інвестицій та розвитку” Одеської облдержадмінстрації Любов Шипович залишає свою посаду в Одесі, щоб очолити Українську громадську молодіжну організацію “Україна-разом” (Razom for Ukraine), створену свого часу аспірантами інституту міжнародних відносин при КНУ.

Про це Шипович повідомила в Facebook (https://www.facebook.com/lyuba.shypovych?fref=ts).
“Сьогодні був мій останній день на державній службі. Непросто визнати своє безсилля, але не визнавати його – несправедливо і навіть злочинно перед людьми. Тому вважаю за необхідне визнати, що я не все змогла, що планувала. Є ряд причин, чому я йду. Це і неможливість працювати тривалий час на державній посаді за $150-200 в місяць, і обмеженість повноважень у поєднанні і з небажанням інших чиновників працювати відкрито і на благо громадян, і невміння йти на компроміси із своїми принципами й цінностями. Визнаю, що не все заплановане вдалось здійснити”, зазначила Шипович, що прибула до Одеси з Нью-Йорка на підтримку команди реформаторів.

“Хочу вибачитись перед мешканцями Одеської області, що не вдалось реалізувати все задумане, а особливо за те, що не вдалось зробити владу відкритою до людей, – уточнила екс-керівник департаменту “Агентство з питань інвестицій та розвитку” ОДА, – перед тими інвесторами, яким не змогла допомогти обійти всі корупційні і бюрократичні перепони; перед колегами, які повірили, що зможемо перемогти стару корупційну машину; перед усіма українцями за те, що не виправдала очікувань”.

Багато друзів, однодумців, які пішли на державну службу після Майдану, залишають владні стіни. Ми не здались, ми зіграли свою роль, а тепер поступаємось іншим. “Що буде з Департаментом інвестицій? Робота в департаменті повністю налагоджена, електронний документообіг забезпечує цілісність документів і неможливість їх підміни, виконувати обов’язки директора до проведення конкурсу буде справжній патріот і людина із стійкими принципами Олексій Земцев”, акцентувала Шипович.

Рішення про відставку, додала Шипович, було прийнято кілька місяців тому, сплановано кроки для забезпечення безперебійної роботи департаменту інвестицій та продовження проектів.

“Я ж продовжу свою роботу для України в іншій іпостасі, зосередившись на громадській діяльності в ролі президента Razom for Ukraine. Вважаю, що робота ззовні системи не менш важлива, лише критична маса (ті самі вирішальні 7%) громадянського суспільства зможе забезпечити зміни та їх закріплення. Вірю, що нам врешті-решт вдасться переломити бюрократичну машину і розбудувати сильну державу, в якій права людини будуть найвищою цінністю”, резюмувала Шипович.

Нагадаємо, Любов Шипович і Наталя Щирба приїхали зі США в Одесу, щоб реформувати IT-сектор в рамках проекту “RazomOdessa” восени 2015 року. У січні поточного року вона з групою фахівців-однодумців запустила  “електронний уряд” – з цього часу користувачі Інтернет мають змогу отримувати 18 онлайн-послуг у сфері соціального забезпечення. Спрощено також доступ громадян до послуг, а також усунуто особистий контакт чиновника з замовником послуг, що є запобіжником корупції.

Пізніше Шипович була призначена керівником департаменту “Агентство з питань інвестицій та розвитку”, провела низку успішних заходів з представниками ділових кіл зарубіжних держав для залучення інвестицій в Одеську область, розпочала ряд проектів.

NO COMMENTS