Співробітники Причорноморського управління кіберполіції НПУ викрили у піратському використанні аудіовізуальних творів, створених зарубіжною компанією, власника інтернет-сайта, що уклав договір з одним із одеських провайдерів і здійснював його адміністрування. Зловмисник завдав правовласникам збитків більш як на 1 мільйон гривень.

Про це повідомляє відділ комунікацій Одеського главку поліції (заява).
kiberpolice“Відпрацьовуючи заяву “Української антипіратської асоціації по захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп’ютерні програми”, кіберполіцейські встановили, що один з інтернет-ресурсів надає можливість своїм користувачам незаконно, без дозволу правовласників, з порушенням вимог Закону України “Про авторське право і суміжні права” відтворювати і розповсюджувати аудіовізуальні твори, що належать зарубіжній компанії”, зазначили в поліції.

Під час досудового розслідування було встановлено, що зловмисник орендував у центрі Одеси приміщення, уклав договір з одним із місцевих телекомунікаційних провайдерів, створив інтернет-сайт і здіснював його адміністрування, надаючи можливість перегляду аудіовізуальних творів. Телекомунікаційна експертиза підтвердила, що вказаний ресурс надавав, зокрема, доступ громадянам для перегляду аудіовізуальних творів “Аватар”, Чужі”, “Люди Ікс”, “Копи в спідницях”, “Льодовиковий період”, “Дедпул” та інших.
Відомості за цим фактом було внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 176 (порушення авторського права і суміжних прав на аудіовізуальні твори) Кримінального кодексу України. і встановлено, що особу зловмисника – 29-річного одесита, що завдав збитків компанії-правовласнику на 1 мільйон 187 тисяч гривень.
При обшуках, санкціонованих Приморським райсудом Одеси, виявлено й вилучено комп’ютерну техніку, з якої адмініструвався ресурс. Її направлено для проведення комп’ютерно-технічної експертизи. Слідство триває.

NO COMMENTS