Командування ВМС ЗС України перекинуло два артилерійські бронекатери з Одеси до Бердянська

  Два із шести малих артилерійських бронекатерів Військово-морських сил ЗС України перекинуто з Військової гавані Одеси до Бердянського морського порту для патрулювання узбережжя Азовського моря.
  Про це повідомило кореспонденту Укрінформу поінформоване джерело у ВМС України.
  “Два із шести броньованих артилерійських катерів “Кременчук” та “Лубни”, що базувалися у Військовій гавані Одеси, передислоковані командуванням ВМС до Бердянського порту і спущені на воду. Найближчим часом на бортах буде встановлено військове обладнання, яке демонтували перед транспортуванням трейлерами до нового місця базування”, – уточнив співбесідник агентства.
  Питання про перекидання на Азовське море решти бронекатерів типу “Гюрза” вирішує командування ВМС. Станом на 11 вересня більшість катерів базуються в Одесі.
  Як повідомлялося, 6 вересня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угруповання Військово-морських сил, розвитку відповідної інфраструктури та забезпечення підрозділів берегової оборони новітнім високоточним ракетною зброєю.
  Нагадаємо, у Чорному морі поблизу Одеси пройшли технічні випробування і були введені до корабельно-катерного складу ВМС України шість малих броньованих артилерійських катерів типу “Гюрза” виробництва заводу “Кузня на Рибальському”.
  Бронекатери ВМС “Вишгород”, “Кременчук”, “Лубни”, “Нікополь”,”Аккерман” і “Бердянськ” водотоннажністю понад 51 тону спроможні розвивати швидкість 25 вузлів при екіпажі у 5 осіб. Дальність плавання катерів становитиме 900 миль, автономність – 5 діб.
  Варто зазначити, що у прес-службі ВМС ЗС України ухилились від коментаря на запит кореспондента Укрінформу про перекидання частини бронекатерів з Одеси до Бердянська.

  NO COMMENTS