Клімкін переконаний, що сенс угоди про Асоціацію з ЄС – у запровадженні євростандартів в Україні

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, що прибув 18 червня до Одеси разом з очільником МЗС Литви Лінасом Лінкявічюсом, вважає, що сенс угоди про Асоціацію з ЄС - передусім у запровадженні євростандартів в Україні. А згодом це стане запорукою членства в ЄС.

Фото: з відкритих джерел

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, що прибув 18 червня до Одеси разом з очільником МЗС Литви Лінасом Лінкявічюсом, вважає, що сенс угоди про Асоціацію з ЄС – передусім у запровадженні євростандартів в Україні. А згодом це стане запорукою членства в ЄС.

Про це він заявив на прес-конференції в Одеській облдержадміністрації. повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Багато хто вважає, що головна метою підписання угоди України про Асоціацію з Євросоюзом, є зміцнення торговельних відносин. Звичайно, угода цьому сприяє: у нас за перший квартал поточного року збільшення обсягів товарообігу з країнами Європейського Союзу досягло 28 відсотків. Але це мають відчути українці. Для мене як головного переговірника з ЄС сенс угоди в тому, що європейські правила будуть застосовані в Україні”, – зазначив Клімкін.

Причому, додав міністр, “йдеться не про якісь абстрактні поняття, а для прикладу, як безпека дорожнього руху. Чи такі у нас правила, як у країнах ЄС? Вваажаю, що ні. Або чи така ж нас якість продуктів, як на території ЄС? Думаю, що пізніше, коли буде налагоджено контроль, згідно з європейськими правилами, теж будемо мати зиск. Згодом перейдемо до запровадження європейських стандартів в усіх сферах”.

“Це важливо як для нас, так і для громадян країн-членів ЄС, бо Україна стане їм зрозумілою. А нас цей шлях спершу приведе до набуття чотирьох свобод, а згодом, на моє особисте переконання, до членства в Європейському Союзі”, резюмував очільник МЗС України.

Як повідомлялося, міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс та очільник МЗС України Павло Клімкін прибули 14 червня до Одеси, де провели зустріч з головою облдержадміністрації Максимом Степановим. Лінкявічюс відкрив відкрив “Литовський ярмарок” у Міському саду Одеси, після чого вирушив на зустрі зі студентами національного університету ім. Мечникова, щоб почути думки студентів після введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу.

Сьогодні ж до Одеси прибуває міністр закордонних справ Швеції Мартін Хагстрем, обидва міністри візьмуть завтра участь в Українсько-шведському бізнес-форумі.

NO COMMENTS