Зубко вважає, що досвід реформованої Одеської служби “103” заслуговує поширення в Україні

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який сьогодні перебуває з робочим візитом Одесі, ознайомився з роботою Єдиної оперативної диспетчерської служби, поєднаної з Центром телемедичних консультацій КУ “Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.
  Зубко заявив, що одеський досвід реформування служби “103” варто поширювати в усіх областях України, повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Одеська область – одна з найбільших за територією в Україні, тому актуальне питання доступу і швидкості надання медичної допомоги. Так само важлива зв’язок сімейного лікаря чи терапевта, що працюють в амбулаторії, з фахівцями закладів другого і третього рівнів медицини. А також важливі процедури і протоколи, які застосовують на місцевому рівні, щоб їх стандартизувати по всій країні. І ці питання, як довелось переконатись, в області успішно вирішуються”, – зазначив Зубко.
  За його словами, не менш важливо те, що Єдину оперативну диспетчерську службу поєднали з Центром телемедичних консультацій. Зараз консультації за допомогою засобів телемедицини надаються з одного пункту, залишилось поступово розширювати мережу, щоб сертифіковані лікарі консультували працівників ФАПів з будь-якого медичного центру країни.
  На думку Віце-прем’єра, “це перший досвід, дуже важливий і актуальний, ми бачимо тут кращі стандарти. І в принципі бачимо вже систему, яка відпрацьована і може бути реалізована в Україні”.
  Зубко додав, що Єдиний диспетчерський центр створено за рахунок обласного та місцевих бюджетів завдяки децентралізації. Однак частину коштів, виділених урядом у вигляді медичної субвенції Одеській області, ще не використані. Деякі проекти поки що не затверджені до реалізації.
  Голова Одеської ОДА Максим Степанов, який супроводжував Віце-прем’єр, уточнив, що “скористатися єдиним номером “103” для надання медичної допомоги тепер можуть 90% мешканців області. “До 1 липня плануємо підключити до мережі всі сільські райони”, підсумував Степанов.

  NO COMMENTS