За пів року підлеглі Труханова перевели 130 мільйонів гривень у власність офшору з Віргінських островів

На початку квітня журналісти Слідства-інфо оприлюднили інформацію про наявність у міського голови Одеси Геннадія Труханова офшорів на Віргінських островах, через які він пов’язаний з бізнес-групою «РОСТ» і преступним угруповуванням Мініна – Ангерта – Жукова. 27 квітня, на брифінгу в Одеській міській раді Геннадій Труханов заявив, що всі ці факти є брехнею.

0
3873
З вільних джерел

На початку квітня журналісти Слідства-інфо оприлюднили інформацію про наявність у міського голови Одеси Геннадія Труханова офшорів на Віргінських островах, через які він пов’язаний з бізнес-групою «РОСТ» і преступним угруповуванням Мініна – Ангерта – Жукова. 27 квітня, на брифінгу в Одеській міській раді Геннадій Труханов заявив, що всі ці факти є брехнею. Щоб перевірити це Громадська організація «Антикорупційний офіс» провела своє невеличке розслідування у відкритих реєстрах України. Розслідування показало, що за останні пів року тільки через фірму «Ростдорстрой» з Одеського бюджету вивели більше 130 мільйонів гривень. Власником «Ростдорстроя» є офшор «САЙДЛЕЙК ІНТЕРНЕШНЛ ЛІМІТЕД», що зареєстрований на острові Тортола, групи Віргінських островів. А бенефіциарними власниками цього офшору є Олександр Жуков, який є партнером Ангета та Мініна, і два однопартійця Геннадія Труханова по партії «Доверяй Делам» – Коновалов Євген і Шумахер Юрій.

Пропоную читачам перевірти самим всі наведені в розслідуванні факти. Дякуючи змінам в законодавстві, які були прийняті в останні роки, такі розслідування може проводити будь який громадянин.

Для початку відкриваємо офіційний портал публічних фінансів України (http://spending.gov.ua/).

Портал

Обираємо вкладку “Пошук за розпорядниками”.

Edata - Єдиний веб-портал використання публічних коштів - Google Chrome

 

У віконце «Назва платника» вбиваємо «управління капітального будівництва Одеської міської ради». Натискаємо на «Пошук». Обираємо «Транзакції». Виставляємо ліворуч період за останні 3 місяці (більше за один раз сайт не дозволяє). І бачимо найбільші платежі, яке здійснювало це управління.

Платежі на Ростдорстрой за жовтень - грудень 2015

Як бачите, найбільші платежі проходять на фірму ТОВ «Ростдорстрой». Платежі мільйонні.

Скільки ж загалом отримала з бюджету Одеси ця фірма? Відповісти на це питання швидко складно, оскільки портал публічних фінансів працює тільки з вересня минулого року. Давайте порахуємо хоча б скільки коштів ця фірма отримала з бюджету Одеси за ці півроку.

Для цього копіюємо код ЄДРПО Ростдорстрою (33658865), вставляємо в віконце «ОДЕРЖУВАЧ», встановляємо часовий інтервал з жовтня по грудень минулого року, і бачимо цікаву картинку

Рострдорстрой за три месяца

За ці три місяці фірма отримала з бюджету Одеси стільки платежів, що тільки їх перелік займає три сторінки. Щоб дізнатися абсолютну суму, треба скористатися кнопкою «Скачати». Робимо декілька скачувань за різні місяці, і отримуємо зведену таблицю платежів.

Microsoft Excel - Платежі на Ростдорстрой за останні півроку

За пів року Одеська міська рада перевела на рахунки Ростдорстою більше 130 мільйонов гривень.

Тобто 130 мільйогів наших з вами грошей. В Одесі мільйон мешканців (разом з немовлятами), кожен з них профінансував цю фірму на 130 грн. Виходить, десь по 500 грн. з родини.

Кому ж належить фірма, яку так щедро фінансує Одеська міська рада за наш рахунок?

Дізнатися це не складно, якщо зробити безкоштовний запит на сайті міністерства юстиції за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch

Пошук Ростдорстрой через мінюст

Обираємо «Юридична особа», в віконце запит вставляємо код ЄДРПОУ, або «Ростдорстрой», проходимо валідацію і тиснемо «Детальніше».

І хто ж є власником компанії «Ростдорстрой»?

Сайдлек

Власником (засновником) Ростдорстрою виявляється офшорна компанія «САЙДЛЕЙК ІНТЕРНЕШНЛ ЛІМІТЕД», зареєстрована на тому самому острові Тортола Віргінських островів, про який ішла мова в сюжеті «Слідства-інфо».

Якщо ми прокрутимо бігунок сайту трохи нижче, то ми побачимо ще і знайомі прізвища.

Засновники офщора Сайдлейк

Перший з бенефіциарних власників має дивне співпадіння імені, прізвища і місця проживання з ЖУКОВИМ ОЛЕКСАНДРОМ, (на фото – ліворуч), який згадується в звіті італійської поліції, який наводили журналісти Слідства-інфо (гіпер).

Троица Минина

Згідно цього звіту, Жуков відповідав в банді Мініна та Ангерта за фінансову частину. Судячи з реєстру міністерства юстиції України, який ми щойно дивилися, він продовжує виконувати свою функцію.

Фото труханова з досье Італійської поліції

А от Геннадій Труханов, який, за даними італьянської поліції, відповідав за охорону Мініна та Ангерта довів що він «здатен на більше», і тепер він розпоряджається мільярдним бюджетом Одеси, і при цьому не забуває про тих, хто допоміг йому в його «складному шляху».

Але крім Жукова, є і інщі бенефіциарні власники офшору Сайдлейк. Щоб дізнатися, який стосунок мають ці особи до Одеської міської ради скористаємося таргетованим пошуком Гугла. На початку пишемо офіційний сайт міської ради, ставимо двокрапку і пишемо прізвища та імена осіб, які нас цікавлять. З результатів пошуку зрозуміло, що обидва засновники офшора, через який дерибанять кошти Одеського бюджету, балотувалися на останніх виборах. Але не видно від якої партії.

Edata - Єдиний веб-портал використання публічних коштів - Google Chrome

Відкриваємо перше посилання, і бачимо отаку цікаву картинку.

Вибори 2015

Віргінські офшори? Група РОСТ? Корупція на ремонті доріг?

Геннадій Труханов до цього не має жодного відношення. І в нього навіть є про це довідка))). Яку він вже тиждень не може оприлюднити)

Для підготовки цієї статті використовувалися матеріали, зібрані в рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради», що реалізується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

NO COMMENTS