Екс-генконсул Грузії Нішніанідзе стверджує, що ГПУ безпідставно підозрює його в низці правопорушень

Екс-генконсул Грузії Нішніанідзе стверджує, що ГПУ безпідставно підозрює його в низці правопорушень

Екс-генконсул Грузії в Одесі Теймураз Нішніанідзе, що зараз очолює благодійний фонд “На благо Одеси”, провів сьогодні прес-конференцію, під час якої заявив, що слідчий Генеральної прокуратури України безпідставно підозрює його у скоєнні низки правопорушень.

Нішніанідзе зустрівся з журналістами біля входу до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, з персоналом якого та волонтерами співпрацює очолюваний ним приватний фонд, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“12 співробітників СБУ та ГПУ провели у четвер у моєму помешканні у обшук, санкціонований 29 квітня суддею Печерського суду Тарасюк, з метою вилучити документи, які можуть стосуватися розпочатого кримінального провадження за ознаками ч. 5 ст. 191 та ч. 4 ст 190 Кримінального кодексу України. А вилучили у мене не лише документи, а й мої гроші в обсягу 5 тисяч доларів. Сказали, що підозрюють мене у зловживанні службовими повноваженнями, хоча я – громадянин Грузії – няких державних посад в Україні не обіймав”, – зазначив Нішніанідзе.

“Наголошую: ні одна із статей, які мені інкримінують, не має жодного відношення до моєї діяльності і до того свавілля, яке влаштували стосовно мене”, – наголосив Нішніанідзе.

“Я був сьогодні в обідню пору в квартирі, коли почали стукати у двері. Увірівалися 12 осіб, ніхто, крім одного, який назвався слідчим ГПУ, не представився, і влаштували обшук. Забрали оригінали установчих документів фонду “На благо Одеси” та мобільний телефон. Ніякого відношення моя благодійна діяльність до ОДА не має, де також, настільки стало відомо, зараз проводять обшук. Я не є чиновником ОДА, не отримував зарплату, а приходив туди лише як керівник фонду”, – акцентував голова правління благодійного фонду.

“Я задав питання слідчому, чому він не запросив мене на допит як свідка чи підозрюваного, – сказав Нішніанідзе. – Я готов відповісти на будь-які запитання: не розумію, навіщо було вчиняти це свавілля? Підкреслюю: мені не пред’явлено жодних претензій, особисто мене не обшукували”.

За словами Нішніанідзе, “через те, що в мене забрали документи, зараз я не можу оформити передачу чергової партії біноклів, придбаних фондом за 195 тисяч гривень буквально вчора для воїнів АТО. А що стосується моїх відвідин облдержадміністрації, то я бував там як будь-який громадянин, а також як активний благодійний діяч. Для прикладу, Громадську приймальню споруджено за кошти благодійного фонду, де зараз одесити, громадяни України, отримують якісний сервіс. Хіба це погано?”

Нішніанідзе додав, що “усе про діяльність фонду можна прочитати на офіційному сайті. Зараз хочу ініціювати незалежну аудиторську перевірку благодійного фонду, і відомості про результати перевірки теж опублікуємо”.

Екс-генконсул Грузії в Одесі уточнив: “От мене, громадянина і дипломата, що представляв Грузію, підозрюють у розтраті в 2011 році 100 мільйонів гривень. Якщо таке відбувалось в 2011 році, то де була Генеральна прокуратура, де була СБУ – чому протягом чотирьох років не притягали до відповідальності, а намагаються це зробити лише зараз?”

Я вже шістнадцять років проживаю в Україні, але з таким правовим безмежжям ще не стикався”, резюмував Нішніанідзе.

NO COMMENTS