Експерти-міжнародники прогнозують санкції проти окремих українських політиків, що зав’язли в корупції

Відомі університетські вчені-політологи та експерти-міжнародники, що упродовж 4-5 травня обговорювали в Одесі нинішній стан і перспективи зовнішньої політики України, вважають, що очікувані реформи в країні все ще буксують. Тому час вживати заходів впливу до українських політиків-ретроградів - аж до вироблення і ухвалення проти них санкцій з боку США.

З відкритих джерел

Відомі університетські вчені-політологи та експерти-міжнародники, що упродовж 4-5 травня обговорювали в Одесі нинішній стан і перспективи зовнішньої політики України, вважають, що очікувані реформи в країні все ще буксують. Тому час вживати заходів впливу до українських політиків-ретроградів – аж до вироблення і ухвалення проти них санкцій з боку США.
Про це йшлося у четвер на дводенному засіданні круглого столу “Зовнiшня полiтика України: сучасний стан та перспективи”, що відбувся в Одесі за підтримки Інституту Кеннана, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Кредит довіри до українських урядовців, що прийшли до влади після подій на Майдані, дедалі вичерпується. Оскільки не всі реформи, яких очікували люди, а також зарубіжні експерти, стали реальністю, бракує також системності. Іншими словами, позитивним іміджем політичний клас країни не скористався. Більш того, усе більше політичних експертів, зокрема у США, приходять до висновку, що настав, мабуть, час виробляти санкції проти окремих сучасних українських політиків – через причетність до корупційної діяльності”, – зазначив модератор дискусії за “круглим столом” в одесому Будинку вчених Володимир Дубовик.
“І те, що таку думку висловилювали при обговоренні нинішньої політичної ситуації в Україні такі авторитетні експерти, як екс-заступник глави Держдепартаменту США Девід Креймер, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, можна вважати “першим тривожним дзвіночком” від наших західних партнерів”, зауважив директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету імені Мечникова Дубовик.
На думку вченого, “настав час відмовитися від утилітарного, допоміжного характеру ведення зовнішньої політики при розв’язанні актуальних внутрішніх проблем України, яку використовують для того, щоб впоратись із щораз новими викликами. Зокрема, заради того, щоб долати явища економічної кризи або дефолту, відстояти територіальну цілісність і відбитися від російської агресії тощо. Усе це призводить до частково обмеженого суверенітету, коли важливі рішення щодо нашої долі і перспектив розвитку держави вирішують наші західні партнери, в тому числі в мінському форматі”.
Про втрату того, що експерти-міжнародники називають “автономією зовнішнььої політики”, як можливості здійснювати її, спираючись на власне бачення й розуміння національних інтересів, акцентували й експерти Юрій Мацієвський – доцент Острозької національної академії Юрій Мацієвський, Сергій Федуняк – професор Чернівецького національного університету імені Федьковича та інші учасники наукової дискусії.
Нинішній період, під час якого твориться зовнішня політика України, є надзвичайним. Дипломати і політики стикаються з екзистенціальними викликами, на які треба належним чином реагувати. І саме на це ми маємо право сподіватись, коли йдеться про відстоювання корінних інтересів держави, наголошували експерти.

NO COMMENTS