Днопоглиблювальні роботи в Чорноморську йдуть з випередженням графіка

  Компанія China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC) здійснює з випередженням погодженого графіка днопоглиблювальні роботи на підхідному каналі до порту Чорноморськ. Станом на 22 серпня їх обсяг становить майже 106% до запланованих.
  Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України.
  “За останній тиждень днопоглиблювальний флот компанії CHEC здійснив 113 рейсів. На підхідному морському каналі порту Чорноморськ було вилучено 76 тисяч кубометрів грунту. Всього з початку реалізації проекту піднято 119 тисяч 500 кубометрів грунту при плані 112 тисяч 825 кубометрів. Зараз у порту працюють 9 суден китайської компанії: 2 земснаряди, 6 шаланд та 1 самохідний буксир”, зазначили в АМПУ.
  Днопоглиблення в порту Чорноморськ, в тому числі в акваторії 1-го ковша Сухого лиману, спрямоване на підвищення конкурентоспроможності гавані в басейні Чорного моря. Після завершення робіт діючі та заплановані до реконструкції глибоководні причали порту зможуть приймати великотоннажні судна з осадкою до 14,5 метра типу Capesize і дедвейтом до 100 тисяч тон, а також контейнеровози місткістю 8 тисяч TEU. Завдяки цьому стивідорні компанії, що працюють в Чорноморську, отримають додаткові можливості для розвитку й залучення нових вантажопотоків.
  В АМПУ нагадали, що проект днопоглиблення, розроблений базовим інститутом Мінінфраструктури “ЧорноморНДІпроект”, передбачає не тільки поглиблення, а й розширення підхідного каналу. Наразі довжина каналу становить 1 кілометр 400 метрів, ширина – 150 метрів, а глибина – 14,5 метра. Після реконструкції його параметри зміняться: довжина – до 1 кілометра 600 метрів, ширина – до 160 метрів, глибина – до 16 метрів. В свою чергу, днопоглиблення акваторії 1-го ковша Сухого лиману дозволить досягти глибини в його центральній частині до 15 метрів.
  Загальний обсяг днопоглиблювальних робіт в порту Чорноморськ складе близько 2 мільйони кубометрів грунту. На підхідному каналі буде піднято понад 500 тисяч кубометрів, а в акваторії порту – майже 1,5 мільйона кубометрів.

  NO COMMENTS