Для зміцнення берегової зони від зсувів у Чорноморську планують залучити 155 млн грн

  Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Одеській облдержадмінстрації вирішила звернутись до Уряду України з проханням – виділити із Резервного фонду Кабміну 155 мільйонів гривень для виконання комплексу протизсувних робіт, щоб зберегти від сповзання у море 60 житлових будинків, передусім 9 мікрорайону міста Чорноморськ.
  Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА, пославшись на головуючого на засіданні комісії з ТЕБ і НС Максима Степанова (https://oda.odessa.gov.ua/news/na_protyzsuvni_zakhody_u_chornomorsku_planuiut_zaluchyty_155_milioniv_hryven_iz_rezervnoho_fondu_kabminu.html).
  “Чорноморськ, нарешті, перестане потерпати від зсувів! Сьогодні ми звертаємось до Кабміну з проханням виділити кошти з Резервного фонду для виконання комплексу протизсувних робіт”, зазначив Степанов.
  За словами голови ОДА, “протягом останніх двадцяти років мешканці міста втрачали житлові будинки внаслідок берегових зсусів: десятки їх зруйновані чи стали аварійними. Нам знадобилося півроку, аби погодити варіанти порятунку будівель, зведених на березі моря, і виконати проектно-кошторисну документацію”.
  Відкорегований загальний проект протизсувних заходів у Чорноморську направляють до Києва.
  Окрім цього, голова Степанов доручив керівникам Одеського теруправління Укрводгоспу та Дунайського басейнового управління водних ресурсів підготували до 15 травня пакет проектно-кошторисної документації з виконання реконструкції гідротехнічних споруд на Дунаї, що знаходяться в аварійному стані і можуть призвести до підтовлення десятків прибережних населених пунктів.
  Під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС при ОДА з’ясувалось, що не виконано експертизи частини виготовленої проектної документації. Йдеться про документи, які стосуються ремонту аварійних дамб та шлюзів на Дунаї. 117 мільйонів гривень на здійснення цих робіт теж планується залучити з Резервного фонду Кабміну України.

  NO COMMENTS