Реконструкцію 4-го терміналу Іллічівського морського торговельного порту, додаткових потужностей компанії “Транс Грейн термінал”, модернізацію двох складських комплексів та інших портових об’єктів уже погоджено й схвалено Міністерством інфраструктури України. Ще низку об’єктів гавані розраховуємо модернізувати з участю зацікавлених приватних інвесторів.

Крижановський Сергій Володимирович директор Державного підприємства "Іллічівський морський торговельний порт"
Крижановський Сергій Володимирович директор Державного підприємства “Іллічівський морський торговельний порт”

Про це розповів директор ДП “Іллічівський морський торговельний порт” Сергій Крижановський у розмові з журналістами під час інвестиційного форуму “Іллічівський порт: інвестиційні можливості та виклики”, що відбувається в Impact hub Odessa, повідомляє кореспондент Одесінформу.
“У Мінфраструктури уже погоджено головні інвестиційні проекти 2016 року. Зокрема, проект реконструкції 4-го терміналу порту, додаткових потужностей компанії “Транс Грейн термінал”, модернізації двох складських комплексів, які передамо в оренду одній з фірм – переможниць конкурсу Фонду держмайна України”, – зазначив Крижановський.
Низка проектів на стадії погодження у Мінінфраструктури та ФДМУ, додав директор порту. “Це, зокрема, нарощування потужностей підприємства “Транс-Сервіс” на 12-у причалі, що зайняте перевалкою зернових і продуктів переробки зернових. Реалізація проекту комплексу з перевалки руд кольорових металів на 10-у причалі, оренди бази наливних вантажів та потужностей перевалки на 2-у причалі та інших об’єктів”, уточнив Крижановський.
Напередодні сьогоднішнього інвестиційного форуму відбулися зустрічі-консультації з потенційними інвесторами, під час яких фахівці здійснювали попередні розрахунки для вкладення коштів у перспективні проекти, що будуть реалізовані в порту.
За словами Крижановського, завдяки успішному державно-приватному партнерству – співпраці держпідприємства зі стивідорними компаніями торік Іллічівський порт переказав до бюджету держави близько 1 мільярда гривень, на рахунках бухгалтерії гавані також близько 500 мільйонів гривень отриманого річного прибутку від основної діяльності.
“500 мільйонів – це така ж сума коштів, які нам виділило міністерство для стратегічного розвитку підприємства в 2016 році”, зауважив директор порту.
“Ми вважаємо, наголосив він, що потужності й доходи порту треба псотійно нарощувати за рахунок модернізації портового господарства й залучення до співпраці стивідорних компаній. Розраховуємо, що в цьому році приватні фірми теж інвестують у реалізацію проектів на території порту не менше 500 мільйонів гривень – разом з державними асигнуваннями на реконструкцію й модернізацію може бути вкладено в розвиток порту понад 1 мільярд гривень”, підсумував Крижановський.
Віктор Аксанюк, ОДЕСА. 25 лютого 2016 року.

NO COMMENTS