Громадський порядок у придунайській Лощинівці забезпечують поліція та активісти “Азова”

Охорону порядку в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області, де сталося жорстоке вбивство дитини і вчинено пошкодження будинків місцевих ромів, здійснює підрозділ спецпризначення поліції. Водночас діє громадське формування у складі місцевих мешканців та прибулих активістів цивільного корпусу "Азов".

Фото: з відкритих джерел

Охорону порядку в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області, де сталося жорстоке вбивство дитини і вчинено пошкодження будинків місцевих ромів, здійснює підрозділ спецпризначення поліції. Водночас діє громадське формування у складі місцевих мешканців та прибулих активістів цивільного корпусу “Азов”.

Про це повідомила Одесінформу заступник керівника відділу комунікацій Одеського облуправління Національної поліції України Анастасія Якубенко.

“Правопорядок у цьому населеному пункті забезпечуюють бійці підрозділу спецпризначення, водночас поліція веде розслідування убивства 8-річної дівчинки, в тому числі проводяться 11 експертиз, активізовано роботу з розкриття інших правопорушень, що мали місце у Лощинівці. Місцева влада та мешканці сприяють поліції у виконанні покладених завдань”, – зазначила Якубенко.

Водночас керівник осередку цивільного корпусу “Азов” Олександр Новосельський, що прибув до Лощинівки з десятьма активістами, заявив про “створення у населеному пункті громадського формування, яке підтримується місцевою владою і до складу якого увійшли близько 80 місцевих мешканців. Група ромів, що прибула 31 серпня до села, безперешкодно забрала особисте майно з покинутих будинків”.

У свою чергу, обласний осередок Комітету виборців України оприлюднив заяву, закликавши владу вжити всіх можливих недискримінаційних дій для якнайшвидшого врегулювання конфлікту з міжетнічними ознаками у Лощинівці.

“Для врегулювання конфлікту, що виник, необхідно проаналізувати його причини, застосувати практику медіації та налагодити діалог між сторонами. Безумовно, бездіяльності поліції і влади, в тому числі незаконним рішенням сільради щодо «виселення» ромів необхідно дати правову оцінку, винні чиновники мають понести передбачену юридичну відповідальність”, йдеться в документі.

“З іншого боку, конфлікт у Лощинівці продемонстрував неефективність виконання “Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року”, і актуалізував необхідність продуманої комплексної політики в цьому напрямку”, вважають у КВУ.

NO COMMENTS