5 квітня в приміщенні Одеського Національного академічного театру опери та балету Українсько – Американська Координаційна Рада (продюсер Алекс Гутмахер, США) під патронатом голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі, представлять українсько – американський культурний проект «Незабутня Квітка», присвячений творчості американської співачки українського походження Квітки Цісик.
У США вона була відомою під ім’ям Кейсі, саме там в Нью-Йорку, в «Українському домі» 28 березня у 2007 року відбувся перший вечір пам’яті Квітки, де були присутні рідні та близькі співачки.

Квітка ЦісикКвітка зробила вагомий внесок у популяризацію української культури в світі та прославилася зворушливим і захоплюючим виконанням пісень.
У благодійному концерті 5 квітня беруть участь: Оксана Білозір, Євген Нищук, Віталій Козловський , Оксана Муха, Олександр Божик, Брія Блессінг, Фелікс Шиндер , ансамбль грузинського танцю «Сакартвело» , група « Конкорд», мис Українська діаспора 2015 Евгенія Борідка, Єгор Грей.
Ведучий концерту – Євген Нищук.
Головний режисер – Василь Вовкун.
Частина зібраних коштів буде перерахована на придбання томографа для онкохворих.
Також 4 квітня у Літературному музеї відбудеться пресс-конференція за участі продюсера проекту Алекса Гутмахера.

Довідка. Квітка Цісик народилась 4 квітня 1953 року в США в сім’ї українських емігрантів. Навчалась в Нью-Йоркській консерваторії, де опанувала вокальну техніку і майстерно відшліфувала свій голос, колоратурне сопрано.
Ніколи не забуваючи, хто вона, і звідки її коріння, Квітка вирішує записати диски з українськими піснями. Перший диск “Kvitka” був записаний у 1980-му, другий “Two Colors” (“Два кольори”) – 1989-го. Також у творчих планах Квітки Цісик був заис ще одного альбому – з колисковими для дітей. На жаль, передчасна смерть поламала усі її плани. Померла Квітка Цісик 29 березня 1998 р. від раку грудей, не доживши 5-ти днів до свого 45-ти річчя.

NO COMMENTS