В Одесі реконструюють будівлю обласного архіву

Будівлю №2 Державного архіву Одеської області упродовж 2016 року реконструюють, а також зведуть поряд добудову, щоб умістити всі документи, які нині зберігаються у приміщеннях облдержархіву на вулицях Пушкінській і Пироговській.

0
967
Областной архив

Будівлю №2 Державного архіву Одеської області упродовж 2016 року реконструюють, а також зведуть поряд добудову, щоб умістити всі документи, які нині зберігаються у приміщеннях облдержархіву на вулицях Пушкінській і Пироговській.

Такий проект рішення запропонує розглянути депутатам на наступній сесії голова Одеської облради облради Анатолій Урбанський, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Через необхідність переїзду держархіву з приміщення на вулиці Пушкінській, що належить єврейській релігійній громаді Одеси, хочемо повторно розглянути питання на найближчій сесії облради й оголосити тендер для будівельних компаній на реконструкцію існуючої будівлі архіву на вулиці Пироговській з добудовою на півтори тисяі квадратних метрів. Всього на будівництво необхідно 20 мільйонів гривень. Очевидно, облрада зможе відразу виділити на ціє цілі близько 15 мільйонів гривень”, – зазначив Урбанський на брифінгу в облраді.

Нагадаємо, 4 сесія Одеської обласної ради ухвалила 19 лютого рішення про передачу будівлі Бродської синагоги на розі вулиць Пушкінської і Жуковського, в якій понад 70 років функціонує Державний архів Одеської області, законному власнику – Одеській іудейській релігійній громаді “Хабад-Шомрей Шабос”.

За проект цього рішення проголосували 59 із 84 депутатів, всупереч протестам працівників архіву, яким повідомлено про заплановане перевозення за межі міста, в село Олександрівку, понад 2 мільйони 100 тисяч архівних справ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Згідно з ухваленим рішенням, архів уже в лютому може стати “бездомним”, оскільки одним з проектів передбачається вивезти його документи в одну з будівель села Олександрівки Комінтернівського району, яку ще належить відремонтувати і підготувати під зберігання архівних справ. З урахуванням цього трудовий колектив установи звернувся до депутатів напередодні сесії з проханням зняти проект з порядку денного. Однак наше прохання проігнорували, тому маємо намір оскаржувати рішення облради в окружному адмінсуді”, – заявила на брифінгу 19 лютого заступник директора Державного архіву Одеської області Лілія Білоусова.

NO COMMENTS