В Одесі новообрані судді ВСУ зустрілися зі студентами і громадськістю

Фото: з відкритих джерел

Новообрані судді Верховного Суду України Всеволод Князєв, Тетяна Анцупова, Олена Білоконь та Єгор Краснов, що раніше навчалися або працювали в Національному університеті “Одеська юридична академія”, провели сьогодні зустріч-дискусію на тему «Верховний Суд – нова філософія судової влади. Як побудувати довіру?» в актовому залі вишу зі студентами, викладачами і студентами.

Про це повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Хто повинен слідкувати, щоб при голосуванні за нормативні акти у Верховній Раді України депутати не порушували законодавство – не влаштовували “кнопкодавство” за відсутність колег?” – спитала у суддів адвокат Ганна Ченкова.

“Хочу сказати, що проблема “кнопкодавства” задавнена, і посилення судового контролю, напевно, було б добрим кроком. Але найвищий контроль за діяльністю членів парламенту передусім мають здійснювати виборці. Коли бачать, як їхні обранці від скликання до скликання натискають при ухваленні законопроектів не лише за себе, а й за колег. Мабуть, варто було б зробити висновки, а не голосувати за таких депутатів на виборах. Безперечно, і судовий контроль треба здійснювати. Якщо якісь акти прийняті з порушенням Регламенту, то це може стати предметом судового оскарження”, – роз’яснив правову позицію суддя Князєв.

“Наскільки прозоро буде функціонувати новий Верховний Суд? – спитав інший учасник зустрічі. ”

Відповідаючи на запитання, суддя ВСУ Олена Білоконь сказала: “Члени Верховного Суду налаштовані на відкритість і прозорість, такий підхід заданий ще при проходженні відбіркового конкурсу на посади”.

У свою чергу, суддя ВСУ Князєв додав, що “взірцем для нас може служити Верховний суд Бельгії, стіни якого зведені з куленепробивного скла. У цій будівлі просто немає непрозорих стін. Коли я мав з цього приводу розмову зі місцевим служителем Феміди, він пояснив: “У нас раніше був суд непрозорий, от і вирішили його прозорим у буквальному сенсі. Мабуть, якісь кроки в цьому напрямку варто й нам робити”.
Під час зустрічі-дискусії були також порушені теми надто повільного розгляду касаційних скарг, мотивації кандидатів у судді брати участь у конкурсі до Верховного Суду, питань порядку денного першого Пленуму ВСу. що відбудеться 14 грудня, тощо.
Новообрані судді ВСУ також зустрілися з місцевими журналістами.

NO COMMENTS