В Одесі відбулась церемонія закриття українсько-американського навчання Sea Breeze -2017

Сьогодні у Будинку офіцерів оперативного командування "Південь" ЗС України відбулась урочиста церемонія закриття українсько-американського навчання Sea Breeze -2017, яке проводилось протягом двох тижнів в Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря.

Фото: з відкритих джерел

Сьогодні у Будинку офіцерів оперативного командування “Південь” ЗС України відбулась урочиста церемонія закриття українсько-американського навчання Sea Breeze -2017, яке проводилось протягом двох тижнів в Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря.

В офіційному заході взяли участь командувач Військово-Морськими Силами Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, керівники навчання з української та американської сторін, військовослужбовці 16 країн-учасниць широкомасштабного навчання та представники влади Одеської області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У міжнародному навчанні, що успішно завершилося на півдні Україні, здобули цінний практичний досвід понад 3 тисячі військовослужбовців, команди 30 кораблів, стільки ж літальних апаратів, а також близько ста одиниць бронетанкової та автомобільної техніки. Які його особливості? Насамперед було апробовано діяльність морського операційного штабу, який буде впроваджено до кінця поточного року в організаційно-штатні структури ВМС України. Будуть також враховані слушні пропозиції, надані старшими офіцерами підрозділів США, Великобританії, Канади, Норвегії щодо формування засад роботи операційного штабу. Однак уже планування та управління операціями навчання Sea Breeze -2017 здійснено за стандартами штабів НАТО”, – зазначив Воронченко.\

За словами віце-адмірала, під час навчання військовослужбовцями багатонаціонального угруповання проведено близько 60 спільних групових навчань берегової фази, в тому числі 6 висадок морського десанту, виконано понад 800 стрибків з парашутом та 280 занурень у Чорне море загальною тривалістю 80 годин перебування під водою. Кораблі країн-партнерів пройшли під час навчань більш як 5 тисяч морських миль, авіація здійснила 310 вильотів загальною тривалістю нальоту 241 годин.

“Ці факти красномовно свідчать: разом – ми сильні й спроможні виконувати завдання щодо стабілізації обстановки в кризовому районі, а також підтримання миру на Чорному морі”, сказав Воронченко, відзначивши особливу підтримку при підготовці міжнародного навчання з боку посольств США та Великобританії в Україні.
Водночас командувач ВМС України зауважив, що “на цьогорічному навчанні, на жаль, ми не бачили на флагштоці Великоланівського полігону прапора Республіки Молдова – 17-ї країни, військовослужбовці якої раніше брали участь у міжнародному навчанні. Про неприбуття молдовського підрозділу нам було повідомлено за добу до старту Sea Breeze -2017. Але я впевнений, що наступного року прапор Молдови майорітиме серед півтора десятка країн-партнерів. Адже підтримка миру в Чорноморському регіону є нашою спільною справою”.

За словами керівника Sea Breeze -2017 з американської сторони Мет’ю Лемана, “підготовка, яку пройшли під час навчання наші військовослужбовці, сприяє нашій взаємодії, посилює рівень безпеки і стабільності у регіоні. Кожний віськовослужбовець і кожна країна-учасниця можуть пишатися результатами, досягнутими під час операцій Sea Breeze -2017. А Україна, що виступала господаркою навчань з 90-х років, може пишатися більше всіх. Хочу висловити подяку за планування й управління цими успішними навчання зокрема капітана 1 рангу Риженка, полковника Гнасевича, які очолювали морські й повітряні компоненти навчань”.

У цьому році навчання Sea Breeze -2017, додав капіатн 1 рангу Леман, “вийшли на новий рівень планування і масштабів операцій. Від слідування за підготовленим сценарієм – до проведення навчання в режимі “вільної гри”, у якій офіцери ВМС України здійснювали успішне керівництво операціями повітряного, морського і сухопутного компоненту. Серед таких операцій – знищення “ворожої” субмарини, перехоплення судна з ядерними матеріалами та звільнення заручників. З боку США у цих начаннях вперше були задіяні новітні конвертоплани ЗСУ США, літак P8 Poseydon, а також два сучасні кораблі й підрозділи військ особливого призначення”.

“Хоча навчання Sea Breeze -2017 завершились, – наголосив капітан 1 рануг Леман, – але США залишаються вірними своїм партнерам і союзникам у цьому регіоні. Наші сили будуть продовжувати операції у Чорному морі: будемо використовувати кожну можливість для регулярного проведення спільних навчань, в тому числі будемо чекати планування й проведення Sea Breeze -2018”.

На церемонії закриття міжнародного навчання виступили також керівник Sea Breeze -2017 з української сторони капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа та заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колибошин.

“Ми усвідомлюємо, – зазначив Колибошин, – що навчання Sea Breeze -2017 стало потужним заходом для забезпечення стабільності на півдні України. Проведення цьогорічних спільних операцій підтвердила єдність України з партнерами – країнами євроатлантичної співдружності. Ми вважаємо, що представники країн-учасниць навчання теж здобули здобули унікальний досвід українських військовослужбовців протидії операціям гібридної війни, яку веде проти нашого народу Російська Федерація. У свою чергу, участь українських військових моряків у плануванні та виконанні спільних операцій сприяє досягненню ВМС України стандартів НАТО і сумісності з флотами країн – членів Півнчно-Атлантичного альянсу.

Під час церемонії великій групі українських та зарубіжних військовослужбовців, що відзначились під час проведення різних операцій навчання Sea Breeze -2017, командувач ВМС Воронченко вручив державні ордени та відзнаки Міністерства оборони України.

NO COMMENTS