В Одесі вдруге демонтували найбільший пам’ятник Леніну

У суботу бригада одеських комунальників демонтувала найбільший пам'ятник більшовицькому вождю Леніну, який упродовж останніх дев'яти років знаходився на території одного з окраїнних парків міста. Монумент знесли в рамках виконання закону про декомунізацію, повідомляє кореспондент Одесінформу.

Фото: з відкритих джерел

У суботу бригада одеських комунальників демонтувала найбільший пам’ятник більшовицькому вождю Леніну, який упродовж останніх дев’яти років знаходився на території одного з окраїнних парків міста.

Монумент знесли в рамках виконання закону про декомунізацію, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Десятиметрову скульптурну фігуру більшовицького вождя, що складається з семи масивних блоків, зняли з постамента з допомогою двох баштових кранів і готуємось вивезти за межі Одеси. Охочих перешкоджати процесу демонтажу не виявилось”, – зазначив у розмові з кореспондентом Одесінформу керівник бригади комунальників.

Варто зауважити, що ще в 2006 році монумент було перенесено з Куликового поля в глибину парку Савицького, що у районі Дальніх млинів.

Окрім цього монумента, підлягають демонтажу, відповідно до розпорядження №305-А голови Одеської облдержадмінстрації Міхеїла Саакашвілі, також скульптура більшовицького вождя на території морського порту і два пам’ятники місцевим більшовикам: Томасу – на Італійському бульварі та Іванову – на Михайлівській вулиці.

Найближчим часом буде знесено й «стіну чекістів» на вулиці Мечникова, меморіальні дошки Котовському, Блюхеру, Щорсу і Галану, а також погруддя, пам’ятний камінь, дві меморіальні дошки Жукову та інші символи тоталітарного режиму

NO COMMENTS