В Одеській області депутати висловили недовіру голові Татарбунарської РДА

0
1819

Більшість депутатів Татарабунарської райради Одеської області проголосували за недовіру голові райдержадміністрації Олегу Білинському. Виконувач голови Одеської ОДА Соломія Бобровська та керівник Татарбунарської РДА провели 4 березня брифінг, щоб пояснити громадськості підгрунтя конфлікту.
Білинський пов’язує оголошенння недовіри з ініційованою ним інвентаризацією земель району, результати якої засвідчили про ухилення багатьох місцевих депутатів-аграріїв від сплати податків.

Білинський РДА “Згідно з результатами інвентаризації, у Татарбунарському районі 31 тисяча гектарів землі обробляється місцевими підприємцями без сплати податків, причому основні землевласники якраз і є депутатами. Коли проаналізували ситуацію, виявилось, що бюджет недоотримує щороку через ухилення від сплати податків за землю близько 50 мільйонів гривень. Відтепер ці кошти поповнюватимуть бюджет. Після чого низка членів райради, що не зацікавлені у змінах чи реформах, по-своєму відреагували на підсумки аудиту – проголосували на сесії за недовіру мені як керівнику РДА. Щоправда, офіційною підставою для голосування назвали те, що за моєю вказівкою перенесено з Будинку культури до музею декілька фотографій ветеранів”, – зазначив Білинський.
За його словами, за недовіру проголосували 23 депутати – більш як дві третини від складу райради.
“Оскільки питання про висловлення недовіри не було в первісному порядку денному сесії – його було внесено з голосу, і в мене не було змоги виступити зі звітом про роботу, вважаю, що головуючий на сесії Віктор Донкоглов порушив законність при розгляді кадрового питання. Крім того, на мою адресу прозвучали погрози, в тому числі й фізичної розправи. З урахуванням цього, я звернувся до суду”, зауважив Білинський.
За його словами, про грубе порушення депутатами процедури заявили також присутні в сесійній залі представники громадськості райцентру.
У свою чергу, Бобровська зауважила, що “представники Одеської ОДА найближчим часом з’ясують справжні причини й обставини конфлікту в цьому районі. Однак назрілі реформи в сільських районах, в тому числі й Татарбунарському, будуть тривати, навіть якщо виявиться, що не всі депутати в цьому зацікавлені”.
В.Аксанюк, ОДЕСА. 4 березня 2016 року.

NO COMMENTS