У райцентрі Іванівка Одеської області в п’ятницю демонтували пам’ятник більшовицькому вождю Леніну. Планували перенести скульптуру на подвір’я місцевого музею, однак при демонтажі вона розпалась на декілька уламків…

Віктор Хобта  сільський голова Іванівки
Віктор Хобта сільський голова Іванівки

Про це повідомив Одесінформу селищний голова Іванівки Віктор Хобта, який розпорядився виконати рішення щодо демонтажу пам’ятника, ухваленого на сесії в грудні 2015 року.
“Ми планували перенести скульптуру на територію краєзнавчого музею, однак при демонтажі пам’ятник розпався, так що зберегти його вже не вдасться”, – сказав Хобта.
За його словами, три роки тому скульптуру вперше демонтували, але місцевий осередок комуністів відновив його на п’єдесталі. Повторити все знову прибічникам більшовизму не вдасться.
Варто зазначити, що це передостанній пам’ятник Леніну в Одеській області, який демонтували згідно з законом про декомунізацію. в 2014 році невідомі  вже тричі підпалювали пам’ятник В. Ульянову в райцентрі Іванівка Одеської області: через підпали монумент почорнів і стояв на постаменті.

Ще один належить найближчим часом знести в обласному центрі. Раніше монумент стояв на Куликовому полі Одеси, але в середині 90-років з ініціативи тодішнього мера міста Едуарда Гурвіца пам’ятник більшовицькому вождю демонтували й перенесли до одного з парків Одеси.
На 5 сесії Одеської міськради 7 скликання буде вирішено питання про знесення двох пам’ятників на території міста: Леніну і Томасу – одному з місцевих більшовицьких бонз.
Віктор Аксанюк, ОДЕСА. 11 березня 2016 року.

NO COMMENTS