В одеському Будинку профспілок за два роки відремонтували близько чверті обгорілих офісів

Будівельники упродовж двох років відремонтували близько чверті обгорілих 2 травня 2014 року профспілкових офісів, які зайняли в будинку №1 на площі Куликовове поле учасники масових заворушень.

Будівельники упродовж двох років відремонтували близько чверті обгорілих 2 травня 2014 року профспілкових офісів, які зайняли в будинку №1 на площі Куликовове поле учасники масових заворушень.

Про це 19 вересня повідомив на брифінгу голова Федерації профспілок Одеської області В’ячеслав Буратинський, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Ремонт приміщень Будинку профспілок триває в 2015 році, протягом якого будівельники освоїли близько 1 мільйона гривень. У поточному році представники профспілок профінансували ремонт деяких офісів у лівому та правому крилі будівлі – усього за два роки витрачено 3 мільйони 600 тисяч гривень. Зараз відновлюємо офіси в центральній частині – до кінця грудня плануємо завершити половину приміщень першого поверху будівлі”, – зазначив Буратинський.

За його словами, “затягування ремонту пов’язане з нестачею коштів у профспілкових організацій, адже для відновлення будівлі, за підрахунками фахівців, потрібно мінімум 20 мільйонів гривень”.

З огляду на це, ремонтно-відновлювальні роботи в Будинку профспілок можуть тривати до 2020 року.

Нагадаємо, під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року близько двохсот осіб з ініціативи сепаратистськи ватажків зламали вхідні двері і зайшли до Будинку профспілок, з даху та вікон будівлі антимайданівці кидали “коктейлі Молотова” і стріляли у прибічників проукраїнських активістів та ультрас “Чорноморця” й харківського “Металіста”. А ті, в свою чергу, закидали у вікна будівлі пляшки з запалювальною сумішшю, що призвело до пожежі й загибелі 42 осіб.

Слідством уже встановлено, що перед тим місцеві сепаратисти застосували вогнепальну зброю проти євромайданівців – на розі вулиць Дерибасівської-Преображенської першим загинув від кулі одного з сепаратистів активіст Євромайдану Ігор Іванов, якого посмертно удостоєно звання “Народний Герой України”.

Установлено також, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані. Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П’ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федеорації Сакаулов і Мефьодов, що перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

NO COMMENTS