5 квітня о 15.00 в Музеї Західного та Східного мистецтва відкриється унікальна виставка – соціальний арт-проект “Ідентифікація: МИ”. Це не просто портрети 33 активних захисників України в Одесі, це виставка-дія, виставка-виклик.

Промо-відео проекту: https://youtu.be/VpiEcKdneng

Фото: http://www.odcrisis.org/
Фото: http://www.odcrisis.org/

“Ідентифікація: МИ”- це серія з 33 портретів-диптихів, виконаних в різних техніках живопису і графіки, що являє творчий авторський підхід у сприйнятті художником моделей, учасників проекту.

Мета проекту – закарбувати людей, які переживають найбільш складні часи разом зі своєю країною, боліють загальним болем, співпереживають трагічним подіям, що розпочиналися з Революції Гідності та тривають і досі. Проект об’єднав людей різних професій, різного віку, різних за стилем життя, але схожих у патріотичних переживаннях, єдиних у любові до своєї країни, почутті гідності, притаманному нашій нації, людей, які проживають в Одесі, але живуть Україною.
Гостре переживання автора М.Мостовчук подій на Майдані, що вилилися невдовзі у зовнішній воєнний конфлікт, проявилося в рефлексії на тему складного шляху ідентифікації, становлення та етапів розвитку української нації. Стільки людей і стільки історій поєдналися та переплелися у надсильному поштовсі, який зхитнув щось стале та звичне.
У виборі героїв для проекту Марія зверталася до свого кола знайомих активістів, які вже на той момент були об’єднані спільними діями. У портретах проявляється індивідуальне «я» кожного героя, учасника проекту, у тексті, який додається до картин, звучить його особистий голос, своя історія. У абстракції, яка утворює диптих з портретом проявлено синтез, результат унікальної взаємодії між автором проекту та моделлю під час роботи над портретом і ті важливі думки, спогади, що об’єднали не лише двох людей в студії, а всіх, хто може сказати: я це – “МИ”, тобто – об’єктивне. Ось це спільне, що утворюється між індивідуальностями, які формують націю і є суттю проекту, його наповненням. Саме тому, “Самоідентифікація – МИ”, не є авторською, персональною виставкою, а своєрідним волонтерством, тільки на цей раз в культурному полі. Це – та робота, яка виконується заради спільної мети – це те, чому вчилися на Майдані.
Такі проекти, як “Самоідентифікація – МИ” є надзвичайно важливими зараз, коли вся країна проходить ідентифікацію, яка єднає людей у любові до Батьківщини, до бажання оновитися, до взаємної запоруки, і живе в умовах війни; коли народ каже собі, що він – український, бо вільний”.

NO COMMENTS