В Ананьєві Одеської області відкрили меморіал воїнам Армії УНР

  Урочисте відкриття Військового меморіалу на честь звитяжного подвигу воїнів Армії Української Народної Республіки в 1919-20 роках відбулось на одній із площ міста Ананьїв Одеської області.
  У центрі меморіалу, спорудженого на пожертви, височить на білій колоні багатократно збільшений орден УНР “Залізний хрест”, яким відзначали вояків – учасників Зимового походу вояків у 1919-20 роках, повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Це перший Військовий меморіальний комплекс на Одещині, яким увінчано звитягу учасників Зимового походу військ УНР під командуванням генерал-полковника Михайла Омеляновича-Павленка тилами білих та червоних військ на початку 1920 року. У результаті переможних боїв, що тут відбулися 16-19 квітня, російські більшовицькі війська змушені були панічно втікати з Ананьєва та навколишніх населених пунктів. Чотириденні бої прославили Одещину як місце перемоги української зброї”, – заявив на урочистій церемонії автор проекту доброволець АТО Олег Собченко з Черкащини.
  У вшануванні пам’яті подвигу воїнів Армії УНР, у складі якої мужньо боролися за незалежність України також повстанці “Ананьївської сотні”, взяли участь представники місцевої влади, військового гарнізону Одеси, духовенства УПЦ Київського патріархату, громадськості та реконструктори тодішніх подій, одягнуті в однострої Армії УНР. Військовий оркестр Військової академії Одеси виконав гімн нової армії “Зродились ми великої години”.
  Варто зазначити, що ініціатори створення Військового меморіалу – члени благодійного фонду “Героїка”, доброчинці та місцеві жителі потурбувалися й про те, щоб на гранітних плитах, якими обрамлена висока колона у центрі площі, були увічнені імена 106 козаків та старшин Армії УНР – уродженців Ананьївщини, які виборювали незалежність Української держави, написав у Facebook автор проекту Собченко .

  NO COMMENTS