Вселенський патріарх: Всеправославний собор пройде без РПЦ

Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що історична зустріч церковних лідерів на Всеправославному соборі - перша впродовж більш ніж тисячоліття - пройде на грецькому острові Крит попри те, що Росія не братиме в ньому участі. Про це повідомляє ABC News.

Фото: з відкритих джерел
Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що історична зустріч церковних лідерів на Всеправославному соборі – перша впродовж більш ніж тисячоліття – пройде на грецькому острові Крит попри те, що Росія не братиме в ньому участі.
Про це повідомляє ABC News.
Вселенський патріарх висловив надію, що РПЦ, а також три інші церкви, які відмовилися від участі в Всеправославному соборі, змінять своє рішення.
Він також повідомив, що на зустрічі православних церков в Женеві в січні, всі церкви погодилися взяти участь в соборі.
Всеправославний собор, який повинен початися в неділю, покликаний об’єднати лідерів 14 незалежних православних церков для встановлення єдності серед 300 мільйонів православних християн.
Ігноруючи тиск з боку росіян, Сербська православна церква оголосила про свій намір взяти участь в історичній зустрічі.
Зустрічі на Криті передувало 55 років підготовки і планування.
Учасники Всеправославного Собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття, мають обговорити на Криті шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, питання діаспори, способи проголошення автономії Православних церков.

NO COMMENTS