Керівництво транснаціонального транспортного сервісу Uber Technologies дало свою згоду на виплату 20 млн американських доларів на користь Федеральної торгової комісії США. Регулятор звинувачує компанію в тому, що протягом 2013-2015 рр. вона вводила в оману водіїв, які висловили бажання працювати на неї, в частині рівня заробітку. Повідомлення про це опублікувало авторитетне американське видання The Wall Street Journal.

uber-logoВ результаті проведеного розслідування співробітники Федеральної торгової комісії з’ясували, що водії, які працювали на Uber Technologies, заробляли набагато менше, ніж їм обіцяла компанія. Так, на сайті транспортного сервісу було опубліковано повідомлення про те, що, працюючи приватним візників в Нью-Йорку, водії зможуть заробляти щорічно близько 90 тисяч американських доларів. У свою чергу, водіям з Сан-Франциско компанія обіцяла як річного заробітку 74 тисячі доларів. Насправді ж, як виявилося на практиці, їх реальні доходи в названих населених пунктах становили 61 і 53 тисячі американських доларів відповідно.

У Федеральній торговій комісії підкреслюють, що недостовірна інформація про рівень заробітку поширювалася компанією як мінімум в 18 населених пунктах Сполучених Штатів Америки.

Поряд з цим, в гонитві за власною прибутком, керівництво транспортного сервісу занижував в своїй рекламі вартість оренди транспортних засобів, що надаються компанією в оренду найнятим водіям. За словами директора Бюро по захисту прав споживачів Д. Річ, прийняте Федеральною торговою комісією рішення дозволить повернути ошуканим водіям мільйони доларів.

Uber2Крім штрафу в розмірі 20 млн доларів, регулятор має намір заборонити транспортному онлайн-сервісу вказувати в своїй рекламі і на своєму офіційному веб-ресурсі недостовірну інформацію щодо рівня заробітку водіїв, а також вартості оренди надаються в їх розпорядження транспортних засобів.

Відзначимо, що північноамериканська компанія Uber Technologies далеко не вперше опиняється в епіцентрі скандалу. Свого часу їй навіть довелося запустити в Мадриді сервіс з перевезення пасажирів на електрокарах виробництва Tesla Motors, щоб залагодити конфлікт, що виник з владою міста.

NO COMMENTS