Всупереч загальній думці, що електронні сигарети є практично нешкідливими і не загрожують здоров’ю, фахівці з Гарвардської школи охорони здоров’я (Harvard T. H. Chan School of Public Health) вирішили поділитися своїми висновками. Вони встановили, що вайпинг (електронне куріння) може призвести до розвитку небезпечного захворювання – облітеруючий бронхіоліт.

За даними дослідження, опублікованого в Environmental Health Perspectives, курці, вдихаючи пари вапорайзерной рідини, часто вважають, що утворюється без смол і канцерогенних речовин пар безпечний як для них самих, так і для оточуючих їх людей. Проте їхня думка невірна. Нікотиновмісні суміші для електронних сигарет, володіючи приємним і сильним запахом, можуть містити діацетил. Ця хімічна сполука, що використовується в основному в якості замінника аромату, є причиною для розвитку облітеруючого бронхіоліту, відомого як «попкорнова хвороба легенів».

Диацетил

Своє альтернативне назва облітеруючий бронхіоліт отримав завдяки сумної історії про працівників заводу в Міссурі, який спеціалізувався на виготовленні ароматного масла для попкорну. Щодня вдихаємо співробітниками заводу діацетил спровокував розвиток облітерації бронхіол.

Важке респіраторне захворювання, зумовлене стійкою прогресуючої обструкцією бронхіол, що призводить до наростання дихальної і серцевої недостатності.

Облитерация бронхиол

Лікування облітеруючого бронхіоліту спрямоване на стабілізацію дегенеративних процесів і усунення симптомів, використовуючи бронхолітики, муколітики, киснетерапії, протизапальні засоби і препарати для лікування легеневої гіпертензії. У важких випадках може знадобитися пересадка легенів.

NO COMMENTS