Брифінг про заходи Ізмаїльського прикордонного загону, що проводяться під час туристичного сезону 2017 року

Фото автора

 

Кореспонденти Одесінформ завітали на брифінг Ізмаїльського прикордонного загону. На брифінгу були присутні заступник начальника штабу – начальник відділу прикордонного контролю підполковник Іван Щетинський та начальник прес-служби загону майор Ігор Перегняк. На розгляд суспільства було представлено інформацію щодо заходів, які проводяться Ізмаїльським прикордонним загоном під час туристичного сезону 2017 року, порядок в’їзду до тимчасово-окупованих територій.  

Спочатку слово було надано заступнику начальника штабу – начальнику відділу прикордонного контролю підполковнику Івану Щетинському. 

Пряма мова:

 

“Як і завжди, у цю пору року ми очікуємо значне збільшення пасажиропотоку в пунктах пропуску через державний кордон. В порівнянні із, так би мовити, звичайними місяцями пасажиропотік у туристичний сезон збільшується майже в тричі.

Нами проводяться необхідні заходи для створення комфортних умов для пасажирів, які прямують через кордон. З цією метою вже більше 3-ох років як запроваджено інноваційні підходи до оформлення осіб, які перетинають державний кордон. Перш за все, це стосується організованих туристичних груп. Для скорочення часу при проходженні прикордонного контролю в автомобільних пунктах пропуску організованої групи громадян, туристичні оператори (туристичні агенти), завчасно надсилають інформацію про заплановане рейси зі списком пасажирів на електронні пошти пунктів пропуску:

пункт пропуску «Рені» – reni-dgurdguleshti_avto@pvu.gov.ua

пункт пропуску «Виноградівка» – vinogradivka_avto@pvu.gov.ua

Безпосередньо в пунктах пропуску для автомобільного сполучення прикордонний контроль організованих (туристичних) груп пасажирів здійснюється в пріоритетному порядку на окремих лініях руху.

Що стосується оформлення круїзних пасажирських суден у пункті пропуску «Ізмаїльський морський торговельний порт» інформація про екіпаж і пасажирів подається завчасно до приходу в порт судна капітаном судна або агентом на електронну пошту: izmail_mor_vantag@pvu.gov.ua

Згідно з прийнятими повідомленнями від агентів прикордонники заздалегідь перевіряють громадян по базах даних, і вже при оформленні в прикордонному відношенні витрата часу на одного пасажира становить близько 15 секунд.

У разі створення великих черг в автомобільних пунктах пропуску на необхідних напрямках руху виставляються додаткові прикордонні наряди, для здійснення швидкого оформлення осіб та транспортних засобів у прикордонному відношенні”.

Також пан Іван Щетинський нагадав, що з 1 квітня 2015 року набули чинності зміни щодо порядку оформлення паспортних документів для неповнолітніх громадян України.

З минулого року відомості про дітей в паспортні документи батьків не вписуються, фото не вклеюються. Дітям видається власний паспортний документ для виїзду за кордон строком на 4 роки.

З метою уникнення неприємних ситуацій щодо не пропуску Іван Щепетинський наголосив на важливості правильного оформлення документів на право виїзду дітей за кордон.  Протягом минулого року співробітниками Ізмаїльського загону через кордон не пропущено 104 дітей у зв’язку із представленням батьками на паспортний контроль документів, що не надають права для перетину кордону. З початку цього року по вищевказаній причині через кордон не пропущено 7 дітей.

Крім того, відповідно до правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд за межі України неповнолітніх громадян здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою одного з батьків із зазначенням країни прямування та часу перебування в цій державі, якщо другий з батьків не перебуває у пункті пропуску через державний кордон;

без нотаріально завіреної згоди одного з батьків у випадках, коли:
один з батьків, відсутній у пункті пропуску, є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом в свідоцтві про народження дитини;

в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким слідує особа, яка не досягла 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про виїзд на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном;

за умови пред’явлення оригіналів документів або їх нотаріально засвідчених копій:
свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків;

рішення суду про визнання одного з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання одного з батьків недієздатним;

рішення суду про дозвіл на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

По причині відсутності вищевказаних документів у минулому році відмовлено у пропуску 48 неповнолітнім особам, з початку цього року – 2.

Щодо, порядку в’їзду/виїзду громадян України, іноземців, осіб без громадянства до тимчасово окупованого Криму регламентовано Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”.

Даним Законом внесено доповнення в Кримінальний та Адміністративний Кодекси України. Так, в ККУ з’явилася ст.332-прим 1 («Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї»), а в КУпАП – ст. 204-1 (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України).

Тобто, якщо є заподіяння шкоди інтересам держави, то настає кримінальна відповідальність. Якщо ж наслідків немає, то мова йде про адміністративну відповідальність.

Отже, в’їжджати/виїжджати на/з територію України необхідно лише через функціонуючі пункти пропуску на державному кордоні України  (материкова частина території України).

Пункти пропуску та пункти контролю, які розташовані в Автономній Республіці Крим є тимчасово закритими. (Розпорядження  КМУ від 30.04.2014 року №424-р.)

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року №367 визначено Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти:

іноземців та осіб без громадянства — за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС;

громадян України — за умови пред’явлення  паспорту громадянина України, паспорту громадянина України для виїзду за кордон, тимчасового посвідчення громадянина України, дипломатичного паспорту, службового паспорту, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну.

В’їзд до тимчасово окупованої території України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у тому ж порядку як і при виїзді за кордон з відповідним дорученням одного з батьків.

Діючі контрольні пункти в’їзду-виїзду:

КПВВ для автомобільного сполучення “Каланчак”, “Чаплинка”, “Чонгар”;

   КПВВ для залізничного  сполучення “Вадим” – на даний час у зв’язку з відсутність залізничного сполучення не функціонує.

Щоб уникнути відмов у пропуску через державний кордон звертаємося до всіх з проханням ретельно готуватися до здійснення поїздок і нагадуємо про необхідність правильного оформлення документів.

При виникненні питань звертатися за адресою: Ізмаїльський прикордонний загін, Одеська область, м Ізмаїл, вул. Г. Музиченко, 31, інд. 68609, тел. (048-41) 2-31-58, електронний інтернет ящик: Izmail_zagin@pvu.gov.ua

Більш детальну інформацію про порядок перетинання державного кордону можна дізнатися на офіційному сайті Державної прикордонної служби України за електронною адресою:

dpsu.gov.ua або по телефону служби «Довіра» (044) 527-63-63.

NO COMMENTS