Антирейдерський штаб при Одеській ОДА вимагає від правоохоронців рішучої протидії захопленням врожаїв

Підсумки роботи у серпні Антирейдерського штабу при Одеській ооблдержадміністрації, який бореться зі спробами захоплення врожаю в Одеській області, підбив сьогодні на брифінгу після чергового засідання штабу перший заступник голови ОДА Олександр Терещук.

Фото: з відкритих джерел

Підсумки роботи у серпні Антирейдерського штабу при Одеській ооблдержадміністрації, який бореться зі спробами захоплення врожаю в Одеській області, підбив сьогодні на брифінгу після чергового засідання штабу перший заступник голови ОДА Олександр Терещук.

Про це повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Упродовж серпня у деяких сільських районах Одещини, де триває збирання врожаїв сільгоспкультур, сталися спроби рейдерського захоплення чужого збіжжя чи насіння. Заради запобігання злочинним намірам і діє штаб при ОДА у складі представників влади, облуправлінь аграрної політики ОДА, Мін’юсту та Нацполіції. За останні тижні зареєстровано півтора десятка звернень керівників агропідприємств та окремих громадян, що є власниками земельних паїв, з приводу злочинних зазіхань на вирощені ними врожаї зернових і технічних культур. Ці події внесено поліцією до ЄРДР, по усіх фактах ведуться розслідування, які ми тримаємо під контролем, вимагаючи рішучої протидії захопленням врожаїв”, – зазначив Терещук.

За його словами, “члени Антирейдерського штабу оперативно проводили виїзні засіданні у сільських районах, зокрема, Ширяївському, Болградському, де громадяни скаржились на рейдерські захоплення. Ми діємо за принципом: хто торік засіяв ниву, той і збирає урожай, а обгрунтованість претензій суб’єктів господарювання належить вирішувати судам. Найбільш складно нам розглядати ті випадки, коли чужу ниву засівають ті, хто не має на це законного права. З такими фактами ми зіткнулись зокрема у Болградському та деяких інших районах”.

Зараз представники Мін’юсту, додав Терещук, вивчають низку скарг на незаконну реєстрацію агропідприємств, кожному такому факту буде дано правову оцінку. Причому ми вимагаємо від облуправління Мін’юсту, в тому числі державних реєстраторів, невідкладного реагування. А деякі факти кричущих правопорушень, пов’язаних з рейдерством, які було, зокрема, зафіксовано у Ширяївському районі, просимо розглянути й дати їм відповідну оцінку фахівців центральних органів влади.

Як зазначив Терещук, до рейдерства у цьому районі, де було зухвало викрадено урожай зерна на 1 мільйон гривень, виявилися причетними керівники районних органів влади, в тому числі поліції. Стосовно цих посадовців будуть вжиті організаційні та правові рішення.

Це підтвердили члени Антирейдерського штабу – очільник Управління превентивної діяльності ГУНП в області Іван Іщенко та очільник облупраління Мін’юсту Микола Станіщук, яким доручено протягом місяця відзвітувати про хід кримінальних проваджень за фактами рейдерських захоплень вирощених врожаїв та землі у Болградському, Ізмаїльському, Ананьївському, Ширяївському та інших районах.

NO COMMENTS