АМПУ призупинила реалізацію проекту “Відкритий митний простір”

Державне підприємство "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) призупинило фінансування робіт з реконструкції будівлі Одеського морського вокзалу, де реалізується проект "Відкритий митний простір" через коригування раніше затвердженої технічної документації з ініціативи голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі та проходження процедури повторної державної експертизи.

Державне підприємство “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) призупинило фінансування робіт з реконструкції будівлі Одеського морського вокзалу, де реалізується проект “Відкритий митний простір” через коригування раніше затвердженої технічної документації з ініціативи голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі та проходження процедури повторної державної експертизи.

Таке роз’яснення щодо причин призупинення реконструкції морвокзалу, де заплановано відкриття митного комплексу, оприлюднила 6 квітня прес-служба цього держпідприємства.

Згідно з проектною документацією реконструкції Одеського морвокзалу під розміщення митного комплексу, “АМПУ уклала договір з генпідрядною компанією на виконання робіт загальною вартістю 29 мільйонів 801 тисяча гривень, причому майже третину з них, а саме 8 мільйонів 940 тисяч гривень було переказано підряднику 18 лютого ц.р.”, зазначили в прес-службі.

В АМПУ уточнили, що “у процесі виконання робіт голова Одеської облдержадміністрації звернувся з листом до міністра інфраструктури України, в якому висунув додаткові вимоги до умов функціонування нового митного терміналу. Це призвело до необхідності проведення ряду неврахованих проектом додаткових робіт, невиконання яких перешкоджало б нормальному режиму експлуатації митного комплексу, та коректування проекту реконструкції і повторного проходження державної експертизи”.

Проект коригується без збільшення загальної вартості робіт в рамках чинного договору. Станом на 6 квітня заплановано черговий платіж на адресу підрядника за фактично виконані роботи, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 5 квітня Саакашвілі звинуватив ДП “Адміністрація морських портів України”, що підпорядковується Мінфінфраструктури України, у припиненні фінансування проекту “Відкритий митний простір”, ініційованого Одеською митницею.

“Всупереч запевненням Києва, що ніякого саботажу Одеської митниці немає, Адміністрація портів, під висмоктаним з пальця приводом, припинила фінансування будівництва “Відкритого митного простору”. Якщо фінансування не відновиться протягом тижня, то будівництво не зможе бути закінчено до 5 травня, тобто до відкриття сезону круїзних перевезень, а це означає, що нова митниця не зможе почати функціонувати як мінімум до осені”, – зазначив Саакашвілі.

Голова ОДА зауважив, що “незважаючи на припинення фінансування, частина будівельників відмовилися припиняти будівельні роботи. На відміну від корумпованих посадових осіб в Києві, ці трудівники розуміють, яке значення матиме викорінення корупції для них самих, їх дітей і онуків”.

NO COMMENTS